Aat Veldhoen - Rotaprint: Portret van Lotje Veldhoen met Martijn - 1964

Aat Veldhoen - Rotaprint: Portret van Lotje Veldhoen met Martijn - 1964 kopen? Bied vanaf 55!
Aat Veldhoen - Rotaprint: Portret van Lotje Veldhoen met Martijn - 1964 kopen? Bied vanaf 55!Aat Veldhoen - Rotaprint: Portret van Lotje Veldhoen met Martijn - 1964 kopen? Bied vanaf 55!
  • Aat Veldhoen (1934-2018)
TypePrenten & Uitgaves
Jaartal1964
TechniekVaria
OnderwerpPortret
Afmetingen49 cm x 34.5 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd
Rotaprint(Machine voor vlakdruk op offsetwijze), van Aat Veldhoen. Portret van Lotje Veldhoen met Martijn. Jaar: 1964. Afmetingen blad: H49 x b34.5cm. Afmetingen voorstelling: H36 x b29.5cm. Het  werk is niet gesigneerd.

Bij aankoop kan het werk worden opgehaald in 's-Gravenzande ( vlakbij Den Haag

Arie Johannes (Aat) Veldhoen (Amsterdam, 1 november 1934 – aldaar, 9 december 2018) was een Nederlands kunstschilder en graficus.

Loopbaan
Veldhoen groeide op in Amsterdam en leerde het vak van kunstenaar van zijn vader Arie Veldhoen (1907 – 1955). Deze was eerst reclameschilder maar volgde later een opleiding tot kunstschilder aan de Rijksakademie in Amsterdam. Veldhoen begon zijn carrière als tekenaar, maar al snel kreeg hij naam als vrij kunstenaar. Hij maakte graag gedetailleerde tekeningen en schilderijen van duinlandschappen, zelfportretten, naakte vrouwen en vrijende stellen. Als stagiair in het Binnengasthuis tekende hij patiënten en operaties.
Van de Koninklijke Subsidie voor de Schilderkunst, die hij rond 1956 drie keer op rij ontving, kocht hij zijn eerste etspers. Hij begon later rechtstreeks op offsetplaten te tekenen, om de "rotaprints" daarna in een grote oplage te laten drukken. Hiermee wilde hij zijn ideaal vervullen om kunst voor iedereen bereikbaar te maken, 'volksgrafiek' moest het zijn. Op een bakfiets vol prenten reed Veldhoen tussen circa 1964 en 1967 door Amsterdam waar hij grafisch werk voor drie gulden per stuk verkocht. De bakfiets werd ten doop gehouden door Simon Carmiggelt. Door hoge oplages bedierf Veldhoen in zekere zin zijn eigen markt. Zijn etsen, litho's en schilderijen waren in de jaren die erop volgden moeilijk te verkopen.
Ter gelegenheid van Veldhoens zeventigste verjaardag in 2004 exposeerde Museum Het Rembrandthuis een verzameling van zijn werk als vrij kunstenaar en tekenaar, die in 2006 ook geëxposeerd werd in Animaux Galerie (tegenwoordig Galerie Christian Ouwens) te Rotterdam. Voor deze gelegenheid werd een zeefdruk gemaakt van het werk Verliefd, een zelfportret van Veldhoen met zijn oude liefde Cristi Kluivers dat hij cadeau deed aan zijn partner Hedy d'Ancona.
Privéleven
Aat Veldhoen heeft acht kinderen uit drie huwelijken. Vanaf 1997 tot zijn overlijden was hij samen met politica Hedy d'Ancona.
Zijn zoons David Veldhoen en Tycho Veldhoen zijn beiden kunstenaar, zijn zoon Martijn Veldhoen is filmmaker, zijn zoon Jaap Veldhoen is cameraman en zijn dochter Venus Veldhoen is fotografe en kunsthistorica. Dochter Gala Veldhoen is Eerste Kamerlid voor GroenLinks, bestuurder en voormalig rechter en advocate; ze was tot zijn overlijden getrouwd met zanger Henny Vrienten.
Veldhoen overleed in 2018 op 84-jarige leeftijd in het AMC in Amsterdam.

De voorstelling is in goed staat. Wat lichte vlekjes op het blad en onderaan de rand. Wat licht kreukels langs de randen.

Aat Veldhoen (1934-2018)

NederlandsNederlandsAlle items van deze kunstenaar (31)
Geplaatst door  KiewitKunstonder100euro
FA. (31)

908 verkochte items
Alle items van deze verkoper (332)
34.5 cm
49 cm
Sluit over 2d 20u 15m 38s
Openingsbod€ 55
Objectlocatie'S-GRAVENZANDE, Nederland
VerzendingWereldwijd
Starttijd:04-10-2022 om 09:13
Eindtijd:09-10-2022 om 21:11