A.H. Wortel of A.H.W. Ortel–Trompe l’oeil–Rioolbuis–Gesigneerd & ingelijst-Gróót

A.H. Wortel of A.H.W. Ortel–Trompe l’oeil–Rioolbuis–Gesigneerd & ingelijst-Gróót kopen? Bied vanaf 1!

Verkoopprijs: € 45,00

A.H. Wortel of A.H.W. Ortel–Trompe l’oeil–Rioolbuis–Gesigneerd & ingelijst-Gróót kopen? Bied vanaf 1!A.H. Wortel of A.H.W. Ortel–Trompe l’oeil–Rioolbuis–Gesigneerd & ingelijst-Gróót kopen? Bied vanaf 1!A.H. Wortel of A.H.W. Ortel–Trompe l’oeil–Rioolbuis–Gesigneerd & ingelijst-Gróót kopen? Bied vanaf 1!A.H. Wortel of A.H.W. Ortel–Trompe l’oeil–Rioolbuis–Gesigneerd & ingelijst-Gróót kopen? Bied vanaf 1!A.H. Wortel of A.H.W. Ortel–Trompe l’oeil–Rioolbuis–Gesigneerd & ingelijst-Gróót kopen? Bied vanaf 1!A.H. Wortel of A.H.W. Ortel–Trompe l’oeil–Rioolbuis–Gesigneerd & ingelijst-Gróót kopen? Bied vanaf 1!A.H. Wortel of A.H.W. Ortel–Trompe l’oeil–Rioolbuis–Gesigneerd & ingelijst-Gróót kopen? Bied vanaf 1!

Ongespecificeerd

Geplaatst door  kunst_ikhebje
FA. (72)

2663 verkochte items
  • Ongespecificeerd

Deze schilderstechniek staat bekend als “Trompe l’oeil” (zie de beschrijving hieronder).

Het werk is geschilderd op board en ingelijst in een houten lijst (132 x 92 cm).

Het werk is niet gesigneerd.

Herkomst: Dit werk maakt deel uit van de nagelaten kunstwerken van de overleden kunstenaar. Wij hebben dit werk gekocht tesamen met ander werk van hem dat wel gesigneerd is (mogelijk heeft de kunstenaar dit werk gemaakt voor ‘eigen gebruik’?..).

KLAAR OM OP TE HANGEN.

Trompe-l'oeil is een schildertechniek die bedrieglijk realistisch aandoet. Het woord trompe-l'oeil is Frans en betekent letterlijk ‘bedrieg het oog’, of ‘gezichtsbedrog’.

Over het algemeen wordt het in stillevens toegepast maar ook in muurschilderingen om bijvoorbeeld de echte aanwezigheid van pilaren of standbeelden te suggereren. In plafondschilderingen kan met deze techniek gesuggereerd worden dat er bijvoorbeeld een koepel op de ruimte aanwezig is.

Door het zeer nauwkeurig schilderen van de vormen en vooral de schaduwen van de voorwerpen wordt een sterke illusie bereikt. De belichting moet dan strikt overeenkomen met de belichting die van nature in de ruimte aanwezig is. Deze zeer bewerkelijke en kunstige vorm van schilderen kan worden gezien als een begerenswaardig ambacht, die ook vrij kostbaar was.

Titel: Zonder titel / titel onbekend (“Rioolbuis”).

Kunstenaar: A.H. Wortel  of A.H.W. Ortel.

Techniek: “Trompe l’oeil”. Gemengde techniek van ‘muurverf’ en acrylverf op board.

Jaartal:  Onbekend.

Afmetingen: Lijst, 132 x 92 cm.

                        Beeld, 121 x 81 cm.

Ingelijst: In een houten lijst. Zonder glasplaat.

Gesigneerd: Nee.

Conditie: In goede staat, hier en daar een slijtplekjemet wat verfverlies. De lijst heeft slijtplekjes.

Zie ook de foto’s.

KLAAR OM OP TE HANGEN.

Let op: Vanwege het grote formaat kan het werk niet naar landen buiten Nederland verzondenworden!!

-Het schilderij kan afgehaald worden (in Amsterdam).

-Het schilderij kan, binnen Nederland,  aangetekend verzonden worden via Postnl.

Verzendkosten:

Binnen Nederland: 14,00 euro (vanwege het grote formaat.

Vragen? Stuur gerust even een mailtje.

Ongespecificeerd

Geplaatst door  kunst_ikhebje
FA. (72)

2663 verkochte items

Dit item is verkocht voor 45,00

Starttijd:23-11-2014 om 15:33
Eindtijd:07-12-2014 om 15:33

Biedingen (12):

hedendaags
29 nov. / 16:11
€ 45
hansbuzz
28 nov. / 10:00
€ 40
hartistic
28 nov. / 10:00
€ 35
hansbuzz
27 nov. / 14:43
€ 30
hedendaags
27 nov. / 14:42
€ 25
hansbuzz
27 nov. / 14:42
€ 20
hedendaags
26 nov. / 15:20
€ 11
Tovakz
26 nov. / 15:20
€ 9
hedendaags
26 nov. / 15:20
€ 7
Tovakz
26 nov. / 15:20
€ 5
hedendaags
26 nov. / 15:20
€ 3
Tovakz
25 nov. / 20:54
€ 1