Alexander Ver Huell, litho, Een Partijdige Kritiek En Onverdiende Verguizing

Alexander Ver Huell, litho, Een Partijdige Kritiek En Onverdiende Verguizing  kopen? Bied vanaf 20!
Alexander Ver Huell, litho, Een Partijdige Kritiek En Onverdiende Verguizing  kopen? Bied vanaf 20!Alexander Ver Huell, litho, Een Partijdige Kritiek En Onverdiende Verguizing  kopen? Bied vanaf 20!Alexander Ver Huell, litho, Een Partijdige Kritiek En Onverdiende Verguizing  kopen? Bied vanaf 20!
  • Alexander Ver Huell (1822-1897)
TypeGrafiek (handgesigneerd)
GesigneerdHandgesigneerd

Deze originele litho uit 1859 is afkomstig uit: Ze zijn er: schetsen uit de portefeuille van Alexander V.H. / op steen gebracht door M. Bos.

Afmeting beeld: 25 x 25 cm, afmeting blad: 28 x 38 cm. Niet gelijst. Conditie: goed, enkel wat lichte zuurvlekjes in de marge. Oplage onbekend.

Kan afgehaald worden of verstuurd.

Alexander Ver Huell (1822-1897) was een bijzonder man in de negentiende-eeuwse cultureel-literaire wereld. Met zijn humoristische weergave van het Leidse studentenleven in woord en beeld werd hij bij een groot publiek bekend. Ver Huell behoort, samen met humorist Jan Kneppelhout, tot de belangrijkste vertegenwoordigers van de romantische stroming in het Leidse studentenleven.Vanaf 1844 publiceerde Ver Huell verschillende verhalen, onder andere in de Studenten-Almanak, maar hij maakte vooral naam als tekenaar van karikaturale schetsen. In 1840 werd hij door Kneppelhout – beter bekend onder zijn pseudoniem Klikspaan – gevraagd als illustrator voor diens Studenten-typen. Ook andere uitgaven van eigen hand, zoals Zoo zijn er! en Op het ijs, bleven niet onopgemerkt. Met de laatstgenoemde uitgave, waaruit schetsen in het Franse blad l’ Illustration werden gepubliceerd, verwierf hij internationale bekendheid.  Bron: Geheugen van Nederland.

Uitgebreide literatuurverwijzing in RKD.

Alexander Ver Huell (1822-1897)

NederlandsNederlandsAlle items van deze kunstenaar (0)
Geplaatst door  veranderaar

1 verkochte items
Starttijd:05-06-2017 om 23:36
Eindtijd:19-06-2017 om 23:36
Openingsbod € 20
ObjectlocatieUden,  Nederland