Alexandre Fassianos - Litho, ingelijst , “Mythologische voorstelling” – nr. 1 van 50 ex. - Verkocht

Alexandre Fassianos - Litho, ingelijst , “Mythologische voorstelling” – nr. 1 van 50 ex. kopen? Bied vanaf 100!
Grafiek (handgesigneerd)

Alexandre Fassianos - Litho, ingelijst , “Mythologische voorstelling” – nr. 1 van 50 ex. kopen? Bied vanaf 100!Alexandre Fassianos - Litho, ingelijst , “Mythologische voorstelling” – nr. 1 van 50 ex. kopen? Bied vanaf 100!Alexandre Fassianos - Litho, ingelijst , “Mythologische voorstelling” – nr. 1 van 50 ex. kopen? Bied vanaf 100!Alexandre Fassianos - Litho, ingelijst , “Mythologische voorstelling” – nr. 1 van 50 ex. kopen? Bied vanaf 100!Alexandre Fassianos - Litho, ingelijst , “Mythologische voorstelling” – nr. 1 van 50 ex. kopen? Bied vanaf 100!Alexandre Fassianos - Litho, ingelijst , “Mythologische voorstelling” – nr. 1 van 50 ex. kopen? Bied vanaf 100!Alexandre Fassianos - Litho, ingelijst , “Mythologische voorstelling” – nr. 1 van 50 ex. kopen? Bied vanaf 100!Alexandre Fassianos - Litho, ingelijst , “Mythologische voorstelling” – nr. 1 van 50 ex. kopen? Bied vanaf 100!Alexandre Fassianos - Litho, ingelijst , “Mythologische voorstelling” – nr. 1 van 50 ex. kopen? Bied vanaf 100!Alexandre Fassianos - Litho, ingelijst , “Mythologische voorstelling” – nr. 1 van 50 ex. kopen? Bied vanaf 100!Alexandre Fassianos - Litho, ingelijst , “Mythologische voorstelling” – nr. 1 van 50 ex. kopen? Bied vanaf 100!Alexandre Fassianos - Litho, ingelijst , “Mythologische voorstelling” – nr. 1 van 50 ex. kopen? Bied vanaf 100!
  • Alexandre Fassianos (1935)
Type kunstwerkGrafiek (handgesigneerd)
TechniekLitho
IngelijstIngelijst
Afmetingen49 x 41.5 cm (h x b)
Incl. lijst71.5 x 62.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
OplageNr. 1 van 50
  • Een werk van de Griekse kunstenaar Alekos Fassianos (1935), ook bekend onder de naamvarianten Alexandre Fassianos en Alecos Fassianos.
    -Handgesigneerd en - genummerd met stift rechtsboven in het werk. Nr. 1 van 50.
    -Jaartal onbekend. Waarschijnlijk ca. 1985.
    -Ingelijst in de originele houten lijst met passe-partout en glasplaat.
    -Afmetingen: Lijst, 71,5 x 62,5 cm. Beeld, ca. 49 x 41,5 cm.
    -Herkomst: Uit de inboedel van een kunstverzamelaar.
    -Conditie: De litho is in zeer goede staat. De lijst heeft slijtplekjes.
    Zie ook de foto’s.
    Kan zo aan de muur.

    Informatie over de kunstenaar:
    Alekos Fassianos / Alexandre Fassianos / Alecos Fassianos is een Griekse kunstenaar, geboren in 1935 in Athene.
    -Opleiding: Na zijn opleiding aan de Academie voor Beeldende Kunsten in Athene kreeg hij een studiebeurs van de Franse overheid en studeerde hij van 1960-1963 aan de Nationale Kunstacademie in Parijs.
    In zijn werk gebruikt hij motieven uit de mythologie en dit geeft zijn werk een verhalend karakter. Hij gebruikt vaak okerkleurige en blauwe tinten die goed passen bij de Middellandse Zee en de mediterrane zon.
    -Alekos Fassianos is zeer populair in Griekenland. Een aantal van zijn werken zijn te vinden in de openbare ruimte: twee grote muurschilderingen, getiteld ‘The Myth of My Neighborhood’, zijn te zien in Athene bij het metrostation Metaxourgeio. Kleine sculpturen zijn te zien voor de orthodoxe kerk van St. Irene in Athene. Een grote verticale muurschildering is te zien in de lobby van het Electra Metropolis Hotel in Athene.
    -In 1966 exposeerde hij zijn werk in de Facchetti Gallery in New York. Daarna had hij verschillende tentoonstellingen, met name in New York, Tokio, Stockholm en vooral in Parijs, hij exposeerde ook op de biënnales in Venetië en São Paulo.
    Uit een recensie:
    Volgens de vooraanstaande Japanse kunstenaar Koichi Tanikawa (1938) ligt de aantrekkingskracht van Alekos Fassianos in het feit dat zijn werk je een leven doet voorstellen met warme, zuidelijke zonneschijn, een zorgeloos, ontspannen plezier en het geluk om tevreden te zijn met jezelf.
    In dezelfde geest merkt de Griekse kunstcriticus H. Kambouridis op: "Wat het werk van Alekos Fassianos zo fascinerend maakt, is dat hij ons de onschuld en openhartigheid van een kind laat zien. Het lijkt of de creativiteit, onschuld en vreugde die hij had toen hij als kind zijn eerste tekeningen maakte, nooit zijn weggegaan”.
    (bron: Veilinghuis Bonhams, Londen)

    Afhandeling: Let op A.U.B.
    -Het ingelijste werk kan opgehaald worden in Amsterdam. Vanwege het formaat en de kwetsbaarheid van de glasplaat kan het werk niet per post verzonden worden.
    (zie ook de info onderaan deze pagina onder het kopje “Koeriersdienst”). Binnen Nederland zijn de bezorgkosten van Swift Koeriers voor dit werk: € 45,50.

    Vragen? Stuur even een mailtje.
    Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.

  • De litho is in zeer goede staat. De lijst heeft slijtplekjes.
    Zie ook de foto’s.
    Kan zo aan de muur.

Alexandre Fassianos (1935)

Grieks Grieks Alle items van deze kunstenaar (2)

Geplaatst door  kunst_ikhebje
591 verkochte items
Alle items van deze verkoper (40)
62.5 cm
71.5 cm
41.5 cm
49 cm

ObjectlocatieAmsterdam,  Nederland
Starttijd8-5-2022 om 10:05
Eindtijd23-5-2022 om 8:36