Ruloff S.A. Manuputty - Contra
Type kunstwerk | Grafiek (handgesigneerd) |
Techniek | Litho |
Drager | Geschept Papier |
Stijl | Impressionistisch |
Onderwerp | Figuren |
Ingelijst | Ingelijst |
Afmetingen | 75 x 60 cm (h x b) |
Incl. lijst | 100 x 90 cm (h x b) |
Gesigneerd | Handgesigneerd |
Oplage | 150 |
Annemiki Bok: “Na het opzetten van mijn palet begint het spel van de verf op het doek. Moet het iets lichter? Rechts boven is goed, maar hoe moet het nu linksonder verder? Zet ik de verf dik op of moet de laag dunner en weg geschraapt worden? Ik laat het schilderij ontstaan, het is eerder een dialoog met verf dan dat ik het bepaal. Ik zak in de verf en boor de kracht van het onderbewuste aan, hier ben ik thuis en voel ik me vrij. Elk beetje verf krijgt een kans.”
De schilderkunst van Annemiki Bok kenmerkt zich door verandering. De grote kleurvlakken krijgen diepte door de gelaagdheid van de verf, met paletmes opgebracht en soms weer afgeschraapt. In haar werk vind je het impressionisme van Isaac Israëls, maar ook de grote vlakken van Mark Rothko en de snelheid van Willem de Kooning. De ambachtelijke perfectie van haar schilderijen en haar virtuoze beheersing van de schilderkunst, haar directheid en snelheid in de verf verraden haar kunstopleiding. Annemiki Bok is een kunstenaar die zowel de compositie als het coloriet weet te beheersen en daarnaast in staat is tot zelfkritiek.
“Schilderen is een soort ademhalen voor mij. Het is en noodzaak en het hoort bij mijn leven.”
Conditie | |
Conditie | Zeer Goed |
in prima staat. Dat geldt ook voor de lijst. | |
Objectlocatie | Amsterdam, Nederland |
Starttijd | 9-4-2019 om 21:47 |
Eindtijd | 21-4-2019 om 21:30 |