Ans Wortel (1929-1996) : Gouache op papier – Gesigneerd & ingelijst – ca 1970 - Verkocht

Ans Wortel (1929-1996) : Gouache op papier – Gesigneerd & ingelijst – ca 1970 kopen? Bied vanaf 425!

Verkoopprijs: € 425,00

Ans Wortel (1929-1996) : Gouache op papier – Gesigneerd & ingelijst – ca 1970 kopen? Bied vanaf 425!Ans Wortel (1929-1996) : Gouache op papier – Gesigneerd & ingelijst – ca 1970 kopen? Bied vanaf 425!Ans Wortel (1929-1996) : Gouache op papier – Gesigneerd & ingelijst – ca 1970 kopen? Bied vanaf 425!Ans Wortel (1929-1996) : Gouache op papier – Gesigneerd & ingelijst – ca 1970 kopen? Bied vanaf 425!Ans Wortel (1929-1996) : Gouache op papier – Gesigneerd & ingelijst – ca 1970 kopen? Bied vanaf 425!Ans Wortel (1929-1996) : Gouache op papier – Gesigneerd & ingelijst – ca 1970 kopen? Bied vanaf 425!Ans Wortel (1929-1996) : Gouache op papier – Gesigneerd & ingelijst – ca 1970 kopen? Bied vanaf 425!

Geplaatst door  kunst_ikhebje
FA. (83)

2887 verkochte items
Alle items van deze verkoper (19)
  • Ans Wortel (1929-1996)

Een gróót en bijzonder werk van de Nederlandse kunstenares Ans Wortel.

Gesigneerd en ingelijst in een houten lijst met passe-partout en glasplaat.

De gouache is apart ingelijst met een asymmetrisch passe-partout, dat het werk een extra dynamiek geeft.

Afmetingen: Lijst, 62 x 78 cm. Beeld, 39 x 54 cm.

Conditie: De gouache is in zeer goede staat. De lijst heeft lichte slijtplekjes.

Zie ook de foto’s.

KLAAR OM OP TE HANGEN.

Informatie over de kunstenaar:

Ans (Anna Maria) Wortel (Alkmaar, 18 oktober 1929 - Hilvarenbeek, 4 december 1996) was een Nederlandse beeldend kunstenares, schrijver en dichter.

Zij maakte hoofdzakelijk gouaches en olieverfschilderijen, maar ook aquarellen, tekeningen, collages, lithografieën, etsen, beelden, glassculpturen en glasreliëfs. Zij was autodidact.

In Amsterdam in de jaren '60 kreeg ze bekendheid en tentoonstellingen in Het Stedelijk Museum en in Museum Van Bommel te Venlo. In 1963 won zij de prestigieuze 1ste prijs bij de Biënnale de la Jeunesse te Parijs. Ook het Rijksmuseum kocht werk van haar aan. Zeer veel tentoonstellingen in binnen- en buitenland volgden. Zij werd een veelgevraagde radio- en televisie persoonlijkheid.

Ans Wortel werkte en woonde ruim 20 jaar in Bergen NH in het beroemde huis Kranenburgh waar zij zich omringde met kunst van haarzelf en vele anderen.

Ans Wortels werk is sterk autobiografisch. Haar ervaringen als meisje, vrouw, moeder en kunstenares vormden haar inspiratie. Veelvoorkomende thema's zijn liefde, geborgenheid, moeder-kindrelaties en kritiek op de groepsnorm. Haar voorstellingen bestaan uit menselijke figuren, die elkaar zoeken, omarmen, of elkaar juist afstoten.

Titel: Zonder titel / titel onbekend.

Kunstenaar: Ans Wortel.

Techniek: Gouache.

Jaartal: Onbekend, ca 1970.

Gesigneerd: Rechtsonder.

KLAAR OM OP TE HANGEN.

Zie ook de foto’s.

-Het ingelijste werk kan afgehaald worden (in Amsterdam). Dit heeft onze sterke voorkeur vanwege de kwetsbaarheid van de glasplaat!

- In overleg kan het ingelijste werk, binnen Nederland, door ons bezorgd worden. Wij rekenen hiervoor een vergoeding (afhankelijk van de afstand Amsterdam-bezorgadres).

Let op: Vanwege de breekbaarheid van de glasplaat en de kans dat dan de gouache wordt beschadigd, kan het werk  alleen zonder lijst en glasplaat worden verzonden.

-Het werk (zonder lijst en glasplaat) kan aangetekend verzonden worden via Postnl.

Verzendkosten:

Binnen Nederland: 8,00 euro.

Naar België: 15,00 euro.

Vragen? Stuur gerust even een mailtje.

Dit item is verkocht voor 425,00
Starttijd:25-11-2015 om 15:31
Eindtijd:09-12-2015 om 21:31
oostcap
09 dec. / 10:50
€ 425