Ans Wortel - Litho: 1977 - Verkocht

Ans Wortel - Litho: 1977 kopen? Bied vanaf 45!

Verkoopprijs: € 51,75 (Incl. 15% veilingkosten)

Ans Wortel - Litho: 1977 kopen? Bied vanaf 45!Ans Wortel - Litho: 1977 kopen? Bied vanaf 45!Ans Wortel - Litho: 1977 kopen? Bied vanaf 45!

Geplaatst door  KiewitKunst
FA. (173)

5415 verkochte items
Alle items van deze verkoper (314)
  • Ans Wortel (1929-1996)
TypeGrafiek (handgesigneerd)
TechniekEts
IngelijstNiet Ingelijst
Afmetingen78.5 cm x 56 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd

Foto litho van Ans Wortel uit 1977. Nummer: 104/200. Afmetingen blad: H30 x b48cm. Het werk is onderaan gesigneerd met potlood door de kunstenares.Zoals uitgegeven met middenvouw.  De authenticiteit van dit werk wordt volledig gegarandeerd. Een certificaat van echtheid kan, op aanvraag, worden gemaild.

Tot eind jaren vijftig van de 20ste eeuw varieert haar werk sterk. Het vertoont kenmerken van en is geïnspireerd op werken van kunstenaars zo uiteenlopend als Katsushika Hokusai, Willem de Kooning, Paul Klee, Marc Chagall, Paul Gauguin, Max Ernst, Jackson Pollock, Pablo Picasso, Wifredo Lam en Karel Appel. Eind jaren vijftig mondt dit uit in een geheel eigen stijl die zij zelf weleens 'ikme' noemde (als tegenhanger van de destijds veel in de pers geopperde term 'Worteliaans' en omdat zij onverschillig stond tegenover de behoefte van 'kenners' aan het indelen van haar kunst).

Haar abstract figuratieve kunst (soms ook nieuwe figuratie genoemd) bevat veelal naakte vrouw-, man- en kindwezens die goed herkenbaar zijn, maar vervormd. De mensfiguren zijn bij elkaar, zoeken elkaar, omhelzen elkaar of stoten elkaar juist af. Handen, ogen en gelaat zijn belangrijke motieven in haar werk. De figuren bestaan in niet nader gedefinieerde ruimten, die soms de vorm aannemen van een bijna surrealistisch landschap. De maan en de contouren van de aarde komen vaak terug in haar werk.

Het werk gaat meestal vergezeld van handgeschreven titels of teksten van poëtische aard.

In zeer goede staat

Ans Wortel (1929-1996)

Alle items van deze kunstenaar(2)
Geplaatst door  KiewitKunst
FA. (173)

5415 verkochte items
56 cm
78.5 cm
Dit item is verkocht voor 51,75(Incl. 15% veilingkosten)
Starttijd:02-07-2020 om 19:40
Eindtijd:09-07-2020 om 21:08
Jspijker
08 jul. / 09:26
€ 45