Titel: zonder titel Jaartal: Onbekend Afmetingen lijst: 62 cm x 64 cm Gesigneerd: Ja, handgeschreven (achterzijde) Materiaal: Olieverf op doek Ingelijst: Ja, in houten baklijst. Conditie: In zeer goede staat Oorspronkelijke galerieprijs: €1500
A.F. de Baat 1945, Oud Beijerland
Toen A.F.de Baat (geboren 1945) in de 60er en 70er jaren voornamelijk als beeldhouwer werkzaam was hield hij zich bezig met de onderlinge relatie tussen (stedelijke) omgevingen en de mens, de bewoner. Met gebruik van allerlei materialen (hout, staal, plastics etc.) werden futuristische steden verbeeld, in de ruimte en in vele wandplastieken. Sinds de 80er jaren is hij meer en meer gaan schilderen en is bovengenoemd thema op de achtergrond geraakt. Hij maakte een periode door van figuratieve schilderijen en later in de 90er jaren van abstract, zeer expressionistisch werk.Velen van u kennen dat van eerdere tentoonstellingen. In 1999 kwam er een omslag en werd het werk steeds minder lyrisch van karakter. De achtergrond was eerst nog heftig geschilderd maar er verschenen strakke abstracte vormen op de voorgrond. De laatste drie jaar heeft zich dat ontwikkeld tot een bijna geometrisch bepaalde stijl. Zelf noemt hij het architecturale schilderijen, waarbij de nu gebouwde omgeving een belangrijke rol speelt maar ook de perceptie daarvan en hoe die de ervaring van de toeschouwer manipuleert. Daarmee lijkt hij weer terug te komen bij het thema uit zijn vroege jaren als beeldhouwer. Hij schildert het "totale" decor waarbinnen de stad en de mens elkaar beïnvloeden. De mens maakt nieuwe omgevingen, moet zich daarin steeds opnieuw oriënteren en zoekt naar een leven in èn voorbij "de nieuwe stad".
Tot 5 kg.
€ 10,00