Mooi olieverf op linnenschilderij.
Informatie over de kunstenaar:
Adrianus Hendrikus (‘Arie’ en/of ‘Jacques’) Witjens, geboren 11 april 1881 in Den Haag en overleden in december 1956 in Buenos Aires (Argentinië).
Jacques Witjens woonde en werkte in Den Haag, Voorburg, Nieuwkoop, Den Haag en vertrok in 1920 naar de Verenigde staten en later naar Argentinië. Schilderde en aquarelleerde landschappen met mensen, maar ook vele strandgezichten. In de zomer van 2007 werd er in Argentinië een overzichtstentoonstelling van zijn werk gehouden.
Hij wordt gerekend tot de late nabloei van de Haagse School en werd onder meer beïnvloed door het werk van de schilder J.E.H. Akkeringa.
Literatuur: Pieter Scheen: 1969/70, 2e deel, pp.614-615).
Schilderij in redelijke staat. Zware lijst met gebruikerssporen.