Arthur Spronken - Bronzen penning: Ruiter te Paard, 1967 - Verkocht

Arthur Spronken - Bronzen penning: Ruiter te Paard, 1967 kopen? Bied vanaf 135!

Verkoopprijs: € 155,25 (Incl. 15% veilingkosten)

Arthur Spronken - Bronzen penning: Ruiter te Paard, 1967 kopen? Bied vanaf 135!Arthur Spronken - Bronzen penning: Ruiter te Paard, 1967 kopen? Bied vanaf 135!

Geplaatst door  VVPK
FA. (6)

Lid sinds 2019
135 verkochte items
Alle items van deze verkoper (3)
  • Arthur Spronken (1930-2018)
TypeBeeld / Object
Jaartal1967
TechniekBrons
Afmetingen4 cm x 4 cm x 1 cm (h x b x d)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
Titel: Ruiter te Paard
Object: Bronzen penning
Afmetingen: 40 mm
Kwaliteit: Prachtig

Hoewel Spronken ook ander werk gemaakt heeft is hij bekend geworden door zijn fascinatie voor paarden. Het paard, romantisch symbool voor kracht en passie, is op de kleine penning door Spronken plastisch en dynamisch neergezet. Bollende, zich herhalende vormen die evenzeer de ruiter als het dier betreffen. Zij lijken dan ook organisch aan elkaar gegroeid te zijn. Contrasterend in vorm zijn de smalle, spits toelopende benen. De keerzijde geeft een model van de voorkant. In brede vlakken en minder gedetailleerd verschijnt het paard als torso met een afgeknipte staart, tegen een gladder fond dan de voorkant. Zo kunnen wij zelf zien op welke wijze de beeldhouwer tot zijn definitieve vorm gekomen is; dat geeft inzicht in het werkproces. #Louk Tilanus, Handzame Sculptuur

Arthur Spronken (1930-2018)

Alle items van deze kunstenaar
Geplaatst door  VVPK
FA. (6)

Lid sinds 2019
135 verkochte items
4
4
1
Dit item is verkocht voor 155,25(Incl. 15% veilingkosten)
Starttijd:05-07-2020 om 07:02
Eindtijd:10-07-2020 om 20:42
FreekErens
10 jul. / 20:33
€ 135