Jos Jansen - stadsgezichten - 2 aquarellen
Hendrik de Laat - Tolbrugstraat 's-Hertogenbosch
Olaf Nicolai - “GIFT” en “DISTRIBUTIE”
Hendrik Willebrord Jansen - Duin Landschap (eind 1800)
Type | Penningen |
Jaartal | 1967 |
Techniek | Penning |
Afmetingen | 4.0 x 4.0 cm (h x b) |
Gesigneerd | Signatuur meegedrukt |
Hoewel Spronken ook ander werk gemaakt heeft is hij bekend geworden door zijn fascinatie voor paarden. Het paard, romantisch symbool voor kracht en passie, is op de kleine penning door Spronken plastisch en dynamisch neergezet. Bollende, zich herhalende vormen die evenzeer de ruiter als het dier betreffen. Zij lijken dan ook organisch aan elkaar gegroeid te zijn. Contrasterend in vorm zijn de smalle, spits toelopende benen. De keerzijde geeft een model van de voorkant. In brede vlakken en minder gedetailleerd verschijnt het paard als torso met een afgeknipte staart, tegen een gladder fond dan de voorkant. Zo kunnen wij zelf zien op welke wijze de beeldhouwer tot zijn definitieve vorm gekomen is; dat geeft inzicht in het werkproces.
Conditie | |||||||
Conditie | Zeer Goed | ||||||
Transport | |||||||
Verzenden | Pakketpost | ||||||
Afhalen | Nee is niet mogelijk |
Objectlocatie | GRONINGEN, Nederland |
Starttijd | 9-2-2022 om 23:06 |
Eindtijd | 16-2-2022 om 21:08 |