Berend Pasman - Surrealistisch landschap | Olieverfschilderij - ingelijst - Verkocht

Berend Pasman - Surrealistisch landschap | Olieverfschilderij - ingelijst kopen? Bied vanaf 99!

Verkoopprijs: € 113,85 (Incl. 15% veilingkosten)

Berend Pasman - Surrealistisch landschap | Olieverfschilderij - ingelijst kopen? Bied vanaf 99!Berend Pasman - Surrealistisch landschap | Olieverfschilderij - ingelijst kopen? Bied vanaf 99!Berend Pasman - Surrealistisch landschap | Olieverfschilderij - ingelijst kopen? Bied vanaf 99!Berend Pasman - Surrealistisch landschap | Olieverfschilderij - ingelijst kopen? Bied vanaf 99!Berend Pasman - Surrealistisch landschap | Olieverfschilderij - ingelijst kopen? Bied vanaf 99!Berend Pasman - Surrealistisch landschap | Olieverfschilderij - ingelijst kopen? Bied vanaf 99!Berend Pasman - Surrealistisch landschap | Olieverfschilderij - ingelijst kopen? Bied vanaf 99!Berend Pasman - Surrealistisch landschap | Olieverfschilderij - ingelijst kopen? Bied vanaf 99!Berend Pasman - Surrealistisch landschap | Olieverfschilderij - ingelijst kopen? Bied vanaf 99!Berend Pasman - Surrealistisch landschap | Olieverfschilderij - ingelijst kopen? Bied vanaf 99!Berend Pasman - Surrealistisch landschap | Olieverfschilderij - ingelijst kopen? Bied vanaf 99!

Geplaatst door  takamine
FA. (4)

Lid sinds 2020
202 verkochte items
Alle items van deze verkoper (34)
  • Berend Pasman (1934-1996)
StijlSurrealistisch
IngelijstIngelijst
Afmetingen50 cm x 60 cm (h x b)
Lijst74 cm x 84 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Schilderijen van Berend Pasman (1934-1996 ) hebben doorgaans een (magisch) surrealistisch karakter.  Dit schilderij past naadloos in dit oeuvre. De impressie van een mediterraan (Italiaans) landschap  is qua techniek en kleurgebruik expressief op het doek aangebracht waarbij naast de kwast ook het paletmes is gebruikt. Het kleurgebruik is intens!
Het schilderij is op doek geschilderd en strak op board geplakt. Dit is professioneel uitgevoerd
Met de hand gesigneerd, linksonder.
Ingelijst in zilverkleurige houten lijst met wit passe-partout (zonder glas).
Het werk verkeert in prachtige staat en kan zo aan de muur
Foto's maken deel uit van de beschrijving.

Over de kunstenaar:
Berend Gerrit Pasman werd geboren op 10 mei 1934 op het Indonesische Pareh. Voor zover bekend is hij autodidact en heeft hij geen kunstzinnige opleiding genoten. Hij was beeldend vormgever, schilder en tekenaar. Het (magisch) surrealisme wordt als zijn stijlkenmerk beschouwd. In de zestiger jaren verbleef hij in Zandvoort en werd hij mede oprichter van de Haarlemse kunstkring X65 en bestuurslid van Idee Nu. In 1965 verwierf hij de Talensprijs. Samen met Pieter Zwaanswijk en Gerrit van Dijk richtte hij op 28 november 1967 Galerie Drengel op.
Vanaf 1982 woonde en werkte hij in Cappelle a/d. IJssel en werd lid van de Culturele Raad Zuid-Holland (Den Haag).
In 1972 had Pasman twee solotentoonstellingen, één in galerie Van der Vlist in Leiden, en de ander in galerie 'Kunst voor U' in Haarlem. In 1982 was werk van hem te bewonderen tijdens Salon van de Maassteden.

Het werk verkeert in zeer goede staat; in zilverkleurige houten lijst met vrijwel geen gebruikssporen. Wit passe-partout; zonder glas, heeft er ook niet in gezeten

Berend Pasman (1934-1996)

Alle items van deze kunstenaar
Geplaatst door  takamine
FA. (4)

Lid sinds 2020
202 verkochte items
84 cm
74 cm
60 cm
50 cm
Dit item is verkocht voor 113,85(Incl. 15% veilingkosten)
Starttijd:14-05-2022 om 14:36
Eindtijd:22-05-2022 om 19:56
Jry020
15 mei / 14:46
€ 99