Bernardus Gerardus ten Berge - olie op doek -handgesigneerd l.o. - Verkocht

Bernardus Gerardus ten Berge - olie op doek -handgesigneerd l.o. kopen? Bied vanaf 850!
Bernardus Gerardus ten Berge - olie op doek -handgesigneerd l.o. kopen? Bied vanaf 850!Bernardus Gerardus ten Berge - olie op doek -handgesigneerd l.o. kopen? Bied vanaf 850!Bernardus Gerardus ten Berge - olie op doek -handgesigneerd l.o. kopen? Bied vanaf 850!Bernardus Gerardus ten Berge - olie op doek -handgesigneerd l.o. kopen? Bied vanaf 850!Bernardus Gerardus ten Berge - olie op doek -handgesigneerd l.o. kopen? Bied vanaf 850!Bernardus Gerardus ten Berge - olie op doek -handgesigneerd l.o. kopen? Bied vanaf 850!Bernardus Gerardus ten Berge - olie op doek -handgesigneerd l.o. kopen? Bied vanaf 850!Bernardus Gerardus ten Berge - olie op doek -handgesigneerd l.o. kopen? Bied vanaf 850!Bernardus Gerardus ten Berge - olie op doek -handgesigneerd l.o. kopen? Bied vanaf 850!Bernardus Gerardus ten Berge - olie op doek -handgesigneerd l.o. kopen? Bied vanaf 850!Bernardus Gerardus ten Berge - olie op doek -handgesigneerd l.o. kopen? Bied vanaf 850!
  • Bernardus Gerardus ten Berge (1825-1875)
Periode1800 t/m 1899
StijlKlassiek
IngelijstIngelijst
Afmetingen35 cm x 50 cm (h x b)
Lijst52 cm x 68 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Bernardus George ten Berge (Alkmaar, 10 september 1825 – aldaar, 24 november 1875) was een Nederlands schilder, tekenaar en lithograaf.[1] Hij wordt in de literatuur ook vermeld als Bernardus Gerardus ten Berge.[2][3]

Ten Berge was een zoon van goud- en zilversmid Bernardus ten Berge en Francina Diepen. Hij kreeg les van de schilder Pieter Plas, een van zijn zwagers. Een andere zwager was de schilder Willem Vester. Ten Berge schilderde en tekende vooral stalinterieurs en landschappen met vee. In 1862 bracht hij zes lithografieën uit met stadsgezichten van Alkmaar.[4]

Vanaf 1850 nam Ten Berge deel aan diverse tentoonstellingen van Levende Meesters.[1] Op twee korte perioden in Amsterdam (1852, 1857) na, woonde hij zijn hele leven in Alkmaar. Hij was lid van het Alkmaars Tekengenootschap Kunst Zij Ons Doel.[5]

Ten Berge overleed op 50-jarige leeftijd. Werk van hem is opgenomen in de collecties van het Stedelijk Museum Alkmaar, Kröller-Müller Museum en het Rijksprentenkabinet.

Het werk is in goede staat en netjes ingelijst. Rechtsmidden is enig craquelé (zie foto).

Bernardus Gerardus ten Berge (1825-1875)

NederlandsNederlandsAlle items van deze kunstenaar (0)
Geplaatst door  JBK
FA. (21 )

411 verkochte items
Alle items van deze verkoper (6)
68 cm
52 cm
50 cm
35 cm
Dit item is verkocht voor 977,50 (Incl. 15% veilingkosten)
Starttijd:20-09-2022 om 17:21
Eindtijd:04-10-2022 om 20:48
Othello
04 okt. / 20:37
€ 850