Kenmerkend voor de werken van Ciano Siewert (1942) zijn de typische Hollandse landschappen, stads- en havengezichten. Het zijn vaak panorama voorstellingen. Zo ook deze gesigneerde en gelimiteerde offset litho met 'gezicht op Dokkum' die is vervaardigd in opdracht van de KLM. Vandaar de Boeing die rechtsboven in het beeld passeert...
Oplage: 87 van 250
Met de hand gesigneerd, linksonder
Het blad verkeert in zeer goede staat en is keurig ingelijst met passe-partout in een strak witte wissellijst waarvan in de linker bovenhoek een klein stukje glas is afgebroken (net zichtbaar).
Foto's maken deel uit van de beschrijving. De kleurstelling van de foto's varieert enigszins als gevolg van verschillende belichting.
Over de kunstenaar:
Feliciano (Ciano) Siewert werd geboren in 1942 in Rotterdam waar hij een groot deel van zijn leven woont en werkt. Al jong volgt hij tekenlessen en amper 16 jaar wordt hij toegelaten tot de Rotterdamse Academie. De liefde brengt hem naar Australië waar hij lessen volgt aan de Academie van Sydney. Door teleurstellingen keert hij na zeven maanden al terug naar Rotterdam, waar hij met tekenen en aquarelleren de kost verdient. Bedrijven en overheidsinstanties tonen belangstelling voor zijn werk, zoals Hoogovens, KLM, ING, Texaco en het Rotterdamse Gemeentearchief. De liefde brengt hem op tal van plekken in Europa en hij belandt uiteindelijk in de de Verenigde Staten. Na deze omzwervingen brengt een nieuwe liefde hem eind jaren '90 weer terug naar Nederland en zetelt hij sindsdien in Utrecht.
Ciano Siewerts werk valt op door de typisch Hollandse helderheid en virtuoze techniek waarmee hij zijn landschappen, stads- en havengezichten uitwerkt. Zijn werk wordt gekenmerkt door nuchter realisme. Zonder opsmuk schildert hij wat de mensen hebben geconstrueerd zoals bruggen, dijken, molens en gebouwen, liefst in een wijd, vlak en leeg landschap.
Zijn fascinatie gaat uit naar zowel het oude als het nieuwe, waarbij het vooral gaat om de vorm van het onderwerp. Industriële vormen, de architectuur van huizen, gebouwen en schepen blijven hem boeien.
Na jarenlang vooral in aquareltechniek te hebben gewerkt, schildert Siewert sinds 2002 uitsluitend in olieverf. Tijdens zijn Rotterdamse periode - met tussenpozen in New York - heeft Siewert de industrie en havens in zijn vele vormen en gedaanten vereeuwigd.
Saillant detail: De kunstenaar geeft de werkelijkheid niet altijd natuurgetrouw weer: "Ik wijk in vrijwel elk werk op een aantal punten van de zichtbare werkelijkheid af. Ik breng mijn eigen ordening aan, ik arrangeer en vervolmaak de compositie volgens mijn eigen inzichten. Zo moet er uiteindelijk een spannend, overtuigend beeld ontstaan", zegt de schilder in het boek 'Ciano Siewert, een overzicht' uit 2000.