Zeer goede oude Ets "Strandgezicht"
van Colin Hunter [1841-1904]
met houten lijst , in verzorgde staat
R.O. in plaat gesigneerd
Afmetingen = met lijst = 21 x 30 cm en ets = 14 x 24 cm
Hunter werd geboren in Glasgow, Schotland, in 1841. Omstreeks 1844 verhuisde zijn vader het gezin naar Helensburgh , aan de kust van de Firth of Clyde , waar hij een boekwinkel opende en ook postmeester was. In zijn jeugd bracht Hunter het grootste deel van zijn vrije tijd door met schetsen uit de natuur
In 1868 presenteerde Hunter zijn eerste opmerkelijke schilderij, Taking in the nets , aan de Royal Academy in Londen. [2] Hij werd geassocieerd lid van de Koninklijke Academie in 1884 en exposeerde tussen 1886 en 1891 bijna honderd schilderijen op de Wereldtentoonstellingen in Berlijn, Wenen en Philadelphia. [3]
Hoewel hij bijna elk jaar naar Schotland terugkeerde om te schilderen, woonde Hunter vanaf 1876 in Melbury Road, Kensington , aan de westkant van Holland Park . Zijn huis en atelier waren enorm en hij hield gezelschap met andere gevierde kunstenaars. Melbury Road en de aangrenzende straten werden in het laatste kwart van de 19e eeuw een enclave van succesvolle kunstenaars - van wie de meesten academici waren. Hunter's kunstenaarsvrienden en buren waren onder meer Lord Leighton , George Frederic Watts en Luke Fildes .
Verzendkosten = 7,25 euro of AFHALEN