Corneille - Ingelijste litho: zonder titel - 1958

Corneille - Ingelijste litho: zonder titel - 1958 kopen? Bied vanaf 599!
Corneille - Ingelijste litho: zonder titel - 1958 kopen? Bied vanaf 599!Corneille - Ingelijste litho: zonder titel - 1958 kopen? Bied vanaf 599!Corneille - Ingelijste litho: zonder titel - 1958 kopen? Bied vanaf 599!Corneille - Ingelijste litho: zonder titel - 1958 kopen? Bied vanaf 599!
  • Corneille (1922-2010)
TypeGrafiek (handgesigneerd)
Jaartal1958
TechniekLitho
IngelijstIngelijst
Afmetingen32 cm x 24 cm (h x b)
Lijst58 cm x 42.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Oplage37/75
Ingelijste kleuren litho van Corneille uit 1958. Oplage: 37/75. Afmetingen incl lijst: H58 x b42.5cm. Afmetingen voorstelling: H32 x b24cm. Het werk is midden onder gesigneerd en gedateerd door de kunstenaar. De authenticiteit van dit werk wordt volledig gegarandeerd. Een certificaat kan, op aanvraag, worden gemaild.

Literatuur: Corneille, het complete grafische werk 1948 -1975, blz 82, nummer 48.

Het werk kan ook worden opgehaald in 's-Gravenzande ( vlakbij Den Haag (Scheveningen), Rotterdam en Delft en 5 minuten van het strand). De termijn voor het ophalen, bij vooruitbetaling, is zeer ruim. M.a.w. de koper kan het werk weken of zelfs maanden later ophalen en het zo mogelijk combineren met een bezoek aan één van de bovengenoemde steden of het strand. We kunnen het werk ook verzenden via Postnl. Onze verzenddagen zijn dinsdag en donderdag.

Cornelis Guillaume van Beverloo, beter bekend als Corneille (Luik, 3 juli 1922 – Auvers-sur-Oise (Frankrijk), 5 september 2010) was een Nederlandse kunstschilder en een van de leden van Cobra.

Corneille werd geboren in het Belgische Luik, als kind van Nederlandse ouders. Hoewel grotendeels autodidact, volgde hij kunstcursussen aan de Amsterdamse Rijksacademie, tussen 1940 en 1942. In 1946 hield hij in Groningen zijn eerste expositie.

Aanvankelijk sterk beïnvloed door het werk van Picasso, maakte hij zich in 1948 hiervan los en trad toe tot de Cobra-beweging; hij is daarvan medeoprichter, samen met onder anderen de Nederlanders Karel Appel, Jan Nieuwenhuijs, diens broer Constant Nieuwenhuijs en de Belgen Christian Dotremont en Joseph Noiret.

In 1950 verhuisde hij van Amsterdam naar Parijs waar hij tot 1968 samenleefde met de fotografe Henny Riemens(1928-1993). Het paar trouwde in 1955 te Amsterdam en reisde meermalen naar andere delen van de wereld: Noord-Afrika, Noord-Amerika, de Antillen en Zuid-Amerika. Deze reizen bepalen in hoge mate de aard van zijn werk. Vanaf 1960 viel hij terug op figuratieve kunst, waarbij vrouwen, vogels, bloemen en vaak personages tot zijn artistiek vocabularium behoren.

Zelf beweert hij dat schilderen geen hobby of werk is, maar eerder een roeping. De laatste jaren had Corneille zijn atelier in Parijs. Bezoekers werden vrijwel niet gedoogd door de kunstenaar. Corneille leefde teruggetrokken in het Maison du Cedres in het Franse departement Val-d'Oise. Hij overleed op 5 september 2010. Corneille werd begraven op de begraafplaats in Auvers-sur-Oise, waar in 1890 ook Vincent van Gogh werd begraven.

Sluit over 8d 1u 32m 42s
Openingsbod€ 599
Objectlocatie's-Gravenzande,  Nederland
VerzendingAlleen binnen Europa
Starttijd:01-02-2023 om 18:07
Eindtijd:13-02-2023 om 19:29