Dick Stolwijk - Ets, “Minotaurus met Roos” – gesigneerd & ingelijst – oplage 25 ex. - Verkocht

Dick Stolwijk - Ets, “Minotaurus met Roos” – gesigneerd & ingelijst – oplage 25 ex. kopen? Bied vanaf 50!
Grafiek (handgesigneerd)

Dick Stolwijk - Ets, “Minotaurus met Roos” – gesigneerd & ingelijst – oplage 25 ex. kopen? Bied vanaf 50!Dick Stolwijk - Ets, “Minotaurus met Roos” – gesigneerd & ingelijst – oplage 25 ex. kopen? Bied vanaf 50!Dick Stolwijk - Ets, “Minotaurus met Roos” – gesigneerd & ingelijst – oplage 25 ex. kopen? Bied vanaf 50!Dick Stolwijk - Ets, “Minotaurus met Roos” – gesigneerd & ingelijst – oplage 25 ex. kopen? Bied vanaf 50!Dick Stolwijk - Ets, “Minotaurus met Roos” – gesigneerd & ingelijst – oplage 25 ex. kopen? Bied vanaf 50!Dick Stolwijk - Ets, “Minotaurus met Roos” – gesigneerd & ingelijst – oplage 25 ex. kopen? Bied vanaf 50!Dick Stolwijk - Ets, “Minotaurus met Roos” – gesigneerd & ingelijst – oplage 25 ex. kopen? Bied vanaf 50!Dick Stolwijk - Ets, “Minotaurus met Roos” – gesigneerd & ingelijst – oplage 25 ex. kopen? Bied vanaf 50!Dick Stolwijk - Ets, “Minotaurus met Roos” – gesigneerd & ingelijst – oplage 25 ex. kopen? Bied vanaf 50!Dick Stolwijk - Ets, “Minotaurus met Roos” – gesigneerd & ingelijst – oplage 25 ex. kopen? Bied vanaf 50!Dick Stolwijk - Ets, “Minotaurus met Roos” – gesigneerd & ingelijst – oplage 25 ex. kopen? Bied vanaf 50!Dick Stolwijk - Ets, “Minotaurus met Roos” – gesigneerd & ingelijst – oplage 25 ex. kopen? Bied vanaf 50!Dick Stolwijk - Ets, “Minotaurus met Roos” – gesigneerd & ingelijst – oplage 25 ex. kopen? Bied vanaf 50!Dick Stolwijk - Ets, “Minotaurus met Roos” – gesigneerd & ingelijst – oplage 25 ex. kopen? Bied vanaf 50!Dick Stolwijk - Ets, “Minotaurus met Roos” – gesigneerd & ingelijst – oplage 25 ex. kopen? Bied vanaf 50!Dick Stolwijk - Ets, “Minotaurus met Roos” – gesigneerd & ingelijst – oplage 25 ex. kopen? Bied vanaf 50!
  • Dick Stolwijk (1931)
Type kunstwerkGrafiek (handgesigneerd)
TechniekEts
IngelijstIngelijst
Afmetingen24.5 x 32 cm (h x b)
Incl. lijst45 x 51 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Oplage25 ex.
  • Een ingelijste ets van de Nederlandse kunstenaar Dick Stolwijk (1931) uit zijn ‘Minotarus’-serie.

    -Gesigneerd en –genummerd met potlood en ingelijst in een houten lijst met passe-partout en glasplaat.

    -Jaartal onbekend.

    -Gemaakt in een oplage van 25 (XXV) exemplaren. Dit is nr 11 (XI). Een eigen druk (E.A.) van de kunstenaar.

    -Afmetingen: Lijst, 45 x 51 cm. Beeld, 24,5 x 32 cm.

    -Herkomst: Uit een particuliere kunstverzameling.

    -Conditie: In zeer goede staat.

    Zie ook de foto’s.

    Kan zo aan de muur.

    (Gelijktijdig met dit werk bieden wij nog een ets van Dick Stolwijk ter veiling aan. Klik hiervoor op “Alle items van deze aanbieder”).

    Informatie over de kunstenaar:

    Dick Stolwijk, geboren 28-2-1931 in Palembang (Sumatra, Indonesië), aquarellist, etser, fotograaf, illustrator, lithograaf, pentekenaar, schilder en tekenaar.

    Opleiding: Rijksacademie van Beeldende Kunsten Amsterdam (leerling van Henry Boot en Otto B. de Kat) en de Tropische Landbouwschool te Deventer.

    Technieken: aquatint, etstechnieken, lithografie en pentekenen. Ook maakte hij boekillustraties en illustraties in tijdschriften.

    -Onderwerpen: beweging, de dans, dieren, folkloristische thema`s, mythologie, de natuur en stillevens.

    -Stijl: figuratief en lyrisch abstract.

    Dick Stolwijk woonde en werkte op de Caribische eilanden, Deventer, Haarlem, Zuid-Amerika, Palembang (tot 1944) en Amsterdam (1962-1986).

    -Literatuur: Scheen 1969-1970 , vol. 2, p. 401 ; Jacobs 2000 , vol. 5, p. 539 ; Fotografie in Nederland 1940-1975, 1978 (Biografieën) (NFM).

    De Minotaurus is een figuur uit de Griekse mythologie. Het is een schepsel met de kop en de staart van een stier maar het lichaam van een man.

    Minos, de koning van Kreta, naar wie de Minoïsche beschaving is genoemd, had onenigheid met zijn broers over de vraag wie de rechtmatige koning was. Minos bad de zeegod Poseidon om een teken dat hij de rechtmatige koning was. Poseidon stuurde een witte stier als teken van het koningschap, op voorwaarde dat die stier meteen zou worden geofferd. Minos hield zijn belofte niet, zodat Poseidon zich wreekte door Minos' vrouw Pasiphaë op de stier verliefd te laten worden. De Atheense architect Daedalus bouwde daarop een houten holle koe waarin Pasiphaë kon gaan liggen en gemeenschap hebben met de stier. Nadat de stier haar had bevrucht, werd de Minotaurus geboren.

    De Minotaurus werd aanvankelijk door zijn moeder gezoogd, maar werd later met mensenvlees gevoed. Als gevolg daarvan werd de Minotaurus te gevaarlijk voor zijn omgeving en opgesloten in een speciaal voor hem weer door Daedalus ontworpen en gebouwd doolhof, het Labyrint. Wie er eenmaal binnen was, kon de uitgang niet meer vinden. Eén keer per jaar of per zeven of negen jaar werden zeven Atheense jongens en meisjes als voedsel het Labyrint ingedreven.

    -Het werk kan afgehaald worden (in Amsterdam). Afhalen heeft onze sterke voorkeur i.v.m. de kwetsbaarheid van de glasplaat.

    -Het werk kan aangetekend verzonden worden via PostNL.

    Verzendkosten:

    Binnen Nederland: 8,00 euro.

    Naar België: 18,50 euro.

    Vragen? Stuur even een mailtje.

    Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.

PrijsTot 5 kg.
Binnen Nederland € 8,00

Dick Stolwijk (1931)

Nederlands Nederlands Alle items van deze kunstenaar (2)

Geplaatst door  kunst_ikhebje
588 verkochte items
Alle items van deze verkoper (41)
51 cm
45 cm
32 cm
24.5 cm

ObjectlocatieAmsterdam,  Nederland
Starttijd3-7-2019 om 14:44
Eindtijd10-7-2019 om 21:35