Dietz Edzard - Ets - 1920

Dietz Edzard - Ets - 1920 kopen? Bied vanaf 50!
Dietz Edzard - Ets - 1920 kopen? Bied vanaf 50!Dietz Edzard - Ets - 1920 kopen? Bied vanaf 50!Dietz Edzard - Ets - 1920 kopen? Bied vanaf 50!Dietz Edzard - Ets - 1920 kopen? Bied vanaf 50!

Geplaatst door  KiewitKunstonder100euro
FA. (28)

813 verkochte items
Alle items van deze verkoper (382)
  • Dietz Edzard (1893-1963)
Jaartal1920
TechniekEts
OnderwerpPortret
IngelijstNiet Ingelijst
Afmetingen28 cm x 18.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Oplage2e staat
Ets van Dietz Edzard. Jaar: 1920. Nummer: 2e staat. Afmetingen blad: H28 x b18.5cm. Afmetingen voorstelling: H13.5 x b9.5cm. Het werk is rechts onderaan, met potlood, gesigneerd door de kunstenaar. De authenticiteit van het aangeboden werk wordt volledig gegarandeerd. Een certificaat van echtheid kan, op aanvraag, worden gemaild.

Dietz Edzard was de zoon van de Bremen-advocaat Conrad Edzard (* 1858, † 1930). Hij studeerde vanaf 1911 bij Max Beckmann in Berlijn en werkte vervolgens in Nederland. In 1927 ging hij naar Frankrijk in de Provence . In 1929 werden zijn werken tentoongesteld in de Jeu de Paume , een verzameling impressionistische kunst in Parijs. In 1930 keerde hij terug naar Berlijn, maar ging later naar Parijs , waar hij zich vestigde en woonde en exposeerde tot het einde van zijn leven (Galerie Durand-Ruel). Tijdens de Tweede Wereldoorlog bevond hij zich in het internerings- en deportatiekamp Les Milles in Zuid-Frankrijkgeïnterneerd. Zijn werken zijn te vinden in musea in Grenoble , Bremen, Hamburg en Wuppertal , evenals in vele Amerikaanse en Canadese privécollecties, waar hij de meeste van zijn werken verkocht. Zijn onderwerpen: theater, circus, vrouwen en kinderen, dansers, Venetiaanse stillevens, bloemen. De historicus Birgi Neumann-Dietzsch ontdekte tijdens onderzoek dat vijf schilderijen van de schilder werden beschouwd als gedegenereerd en vernietigd onder de nazi's.

Er zit links onderin op de rand een kleine vouw

Dietz Edzard (1893-1963)

Alle items van deze kunstenaar(2)
FA. (28)

813 verkochte items
18.5 cm
28 cm
Starttijd:26-04-2022 om 08:55
Eindtijd:07-05-2022 om 19:09
Openingsbod€ 50
Objectlocatie'S-GRAVENZANDE, Nederland
VerzendingWereldwijd