Dordrecht Daniel MUEHLHAUS (1907-1981) "Oogsttijd" olieverf gesigneerd 1950 - Verkocht

Dordrecht Daniel MUEHLHAUS (1907-1981) "Oogsttijd" olieverf gesigneerd 1950 kopen? Bied vanaf 1!

Verkoopprijs: € 110,00

Dordrecht Daniel MUEHLHAUS (1907-1981) "Oogsttijd" olieverf gesigneerd 1950 kopen? Bied vanaf 1!Dordrecht Daniel MUEHLHAUS (1907-1981) "Oogsttijd" olieverf gesigneerd 1950 kopen? Bied vanaf 1!Dordrecht Daniel MUEHLHAUS (1907-1981) "Oogsttijd" olieverf gesigneerd 1950 kopen? Bied vanaf 1!Dordrecht Daniel MUEHLHAUS (1907-1981) "Oogsttijd" olieverf gesigneerd 1950 kopen? Bied vanaf 1!Dordrecht Daniel MUEHLHAUS (1907-1981) "Oogsttijd" olieverf gesigneerd 1950 kopen? Bied vanaf 1!Dordrecht Daniel MUEHLHAUS (1907-1981) "Oogsttijd" olieverf gesigneerd 1950 kopen? Bied vanaf 1!Dordrecht Daniel MUEHLHAUS (1907-1981) "Oogsttijd" olieverf gesigneerd 1950 kopen? Bied vanaf 1!

Geplaatst door  artpointamsterdam
FA. (112)

3007 verkochte items
Alle items van deze verkoper (47)
  • Daniel Muhlhaus (1907-1981)

Schilder :  Daniel MUEHLHAUS (1907-1981)
Titel/Voorstelling: " het oogsten van de kool "
Datering: omstreeks 1950
Medium /Techniek : olieverf op doek op paneel (maroufle)
Maten : 45 x 35 cm (doekmaat) en  53 x 43 cm (in lijst)
Gesigneerd: enigzins vaag rechtsonder
Conditie : goed

Daniel Muehlhaus (Daan), werd op 21 februari 1907 in Dordrecht geboren. Hier woonde en werkte hij ook. Muehlhaus vormde zich zelf en schilderde, aquarelleerde en tekende stadsgezichten, landschappen, bloemen en portreten in een impressionistische stijl.

De periode 1940-1960 was artistiek gezien Muehlhaus’ beste tijd. In de 40er jaren staat zijn werk nog duidelijk onder invloed van zijn collega en rivaal Cor Noltee. Samen maakten zij velen buitenstudies in en om Dordrecht. Toch is er dan ook al die eigen “spitse” penseelvoering van Muehlhaus zichtbaar. Daan Muehlhaus behoorde samen met enkele andere leden van Pictura, waaronder Wijnhoven en Noltee tot de Dortse schilders, die men de volgelingen naar de geest van M. P.Reus zou kunnen noemen. Evenals hij kiezen ze bij voorkeur het landschap rondom de stad aan de rivier tot het onderwerp van hun doeken en ze werken allemaal in de breed-impressionistische trant van de Haagsche-Amsterdammers.

Mede door zijn reizen naar Italië, Frankrijk en Spanje, ontwikkelde hij zich van een tonelist tot een colorist en maakte hij aquarellen die verwant zijn aan het werk van de Franse Hollander Jongkind. In zijn rijpe werk toont Muehlhaus een geheel eigen licht, kleurgebruik en penseelvoering.

Hij was lid van Pictura in Dordrecht en van St. Lucas in Amsterdam.

Dit item is verkocht voor 110,00
Starttijd:06-10-2017 om 15:25
Eindtijd:20-10-2017 om 22:25
Biedingen (22)
Bertvee
19 okt. / 18:39
€ 110
HendrikGraeff
19 okt. / 18:39
€ 100
Bertvee
19 okt. / 18:39
€ 100
HendrikGraeff
19 okt. / 18:38
€ 95
Bertvee
19 okt. / 18:38
€ 90
HendrikGraeff
18 okt. / 11:10
€ 80
Yuran
18 okt. / 11:10
€ 75
HendrikGraeff
18 okt. / 11:10
€ 75
Yuran
18 okt. / 11:10
€ 55
HendrikGraeff
18 okt. / 11:10
€ 50
Yuran
18 okt. / 00:02
€ 26
Freek51
17 okt. / 12:55
€ 21
Yuran
07 okt. / 20:01
€ 19
Freek51
07 okt. / 20:01
€ 17
Yuran
07 okt. / 20:01
€ 15
Freek51
07 okt. / 20:01
€ 13
Yuran
07 okt. / 20:01
€ 11
Freek51
07 okt. / 20:01
€ 9
Yuran
07 okt. / 20:00
€ 7
Freek51
07 okt. / 20:00
€ 5
Yuran
07 okt. / 01:03
€ 3
jeko
06 okt. / 17:39
€ 1