Doris Groeneveld - Doris Groeneveld (1938-2016) : Zeefdruk + Boek – gesigneerd –1990 –oplage 21 ex. - Verkocht

Doris Groeneveld (1938-2016) : Zeefdruk + Boek – gesigneerd –1990 –oplage 21 ex. kopen? Bied vanaf 1!
Grafiek (handgesigneerd)

Doris Groeneveld (1938-2016) : Zeefdruk + Boek – gesigneerd –1990 –oplage 21 ex. kopen? Bied vanaf 1!Doris Groeneveld (1938-2016) : Zeefdruk + Boek – gesigneerd –1990 –oplage 21 ex. kopen? Bied vanaf 1!Doris Groeneveld (1938-2016) : Zeefdruk + Boek – gesigneerd –1990 –oplage 21 ex. kopen? Bied vanaf 1!Doris Groeneveld (1938-2016) : Zeefdruk + Boek – gesigneerd –1990 –oplage 21 ex. kopen? Bied vanaf 1!Doris Groeneveld (1938-2016) : Zeefdruk + Boek – gesigneerd –1990 –oplage 21 ex. kopen? Bied vanaf 1!Doris Groeneveld (1938-2016) : Zeefdruk + Boek – gesigneerd –1990 –oplage 21 ex. kopen? Bied vanaf 1!Doris Groeneveld (1938-2016) : Zeefdruk + Boek – gesigneerd –1990 –oplage 21 ex. kopen? Bied vanaf 1!
  • Doris Groeneveld (1938-2016)
Type kunstwerkGrafiek (handgesigneerd)
GesigneerdHandgesigneerd

Een zeefdruk uit 1990 van de onlangs overleden Nederlandse kunstenaar Doris Groeneveld (1938-2016). Deze zeefdruk maakt deel uit van de “Rusteloze onderneming”, een kunstproject in 1990 van Doris Groeneveld en de dichter Peter Thoes. De zeefdruk werd gebruikt als illustratie op de omslag van het gelijktijdig uitgegeven boek “Rusteloze onderneming”. Dit boek werd uitgegeven in een oplage van 3000 exemplaren en zit ook bij dit kavel.

De zeefdruk is afgedrukt op dik papier en gesigneerd, genummerd en gedateerd met potlood.

Gemaakt in samenwerking met ‘Drukkerij Marcelis En Van Der Lee’ in een oplage van 21 exemplaren. Dit is nr 15.

Niet ingelijst.
Afmetingen: Blad, 68 x 53 cm. Beeld, 40 x 35 cm.
Conditie: Het papier van de zeefdruk is licht ‘gebobbeld’ en heeft buiten het beeld een paar vlekjes. Als de zeefdruk goed wordt ingelijst, dan zal dit niet meer te zien zijn.

Het boek is in bijna nieuwstaat.

Zie ook de foto’s.

Informatie over de kunstenaar:

Doris Groeneveld, geboren 07 november 1938 in Krimpen aan de IJssel en overleden 08 juni 2016 in Schoorl (Bergen NH)),  wandschilder, omgevingskunstenaar, schilder, zeefdrukker en beeldhouwer.

Doris Groeneveld was afkomstig uit de wereld van de scheepsbouw en de grote vaart, maar ontwikkelde zichzelf in de jaren zeventig tot kunstenaar. Hij vestigde zich in Bergen en zocht artistiek aansluiting bij de Bergense School. In 1976 sluit Doris zich aan bij Drukkerstroost, een grafisch genootschap dat 20 leden telde, die deel uitmaakten van het Kunstenaarscentrum Bergen. Onder hen: Noor Sternheim, Peter Bes, Nico van Stralen en Leentje Linders.

In zijn ‘West-Friese periode’ was hij jarenlang rusteloos op zoek naar de oerelementen in het landschap: Ruimte, licht, land en water en de grens daartussen.

Hij reisde over de hele wereld (van Ierland tot Nieuw-Zeeland, van Spitsbergen tot Sardinie, van IJsland tot Cyprus, van Amerika tot Eenigenburg) en werkte, met Bergen en omgeving als houvast, zijn reisindrukken uit in het atelier.

Citaat van de kunstenaar: 'Een schilderij is een reis maken langs beelden en emoties die ik in mijn hoofd heb. Ik begin meestal zonder vooropgezet plan te werken. Ik zie wel waar ik terechtkom en vertrouw er op dat ik tijdens het schilderen vanzelf beelden en emoties tegenkom. Ik schilder door aan een schilderij totdat ik genoeg gereisd heb en van mening ben dat ik aan een nieuwe reis moet beginnen”.

Titel: Zonder titel / titel onbekend (“Rusteloze onderneming”).

Kunstenaar: Doris Groeneveld.

Techniek: Zeefdruk.

Jaartal:  1990. Met potlood geschreven rechtsonder.

Ingelijst: Nee.

Gesigneerd: Rechtsonder met potlood.

Oplage: 21 exemplaren. Dit is nr 15. Gemaakt in samenwerking met ‘Drukkerij Marcelis En Van Der Lee’.

ISBN nr van het boek “Rusteloze onderneming’: 90-73770-01-7

Zie ook de foto’s.

-De zeefdruk en het boek kunnen afgehaald worden (in Amsterdam).

- De zeefdruk en het boek kunnen aangetekend verzonden worden via Postnl.

Verzendkosten:

Binnen Nederland: 8,00 euro.

Naar België:  8,00 euro bij verzending via KIALA en 15,00 euro bij verzending via Postnl.

Vragen? Stuur gerust even een mailtje.

Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen voor bijzondere schilderijen, aquarellen, tekeningen, etsen, zeefdrukken, litho’s, affiches, kunstboeken en andere kunst.

Starttijd24-6-2016 om 14:16
Eindtijd6-7-2016 om 21:21
Biedingen (16)