Ferdinand Hart Nibbrig - pointulistisch aquarel zandweg door koorenvelden bij zoutelande - Verkocht

Ferdinand Hart Nibbrig - pointulistisch aquarel zandweg door koorenvelden bij zoutelande kopen? Bied vanaf 600!
Ferdinand Hart Nibbrig - pointulistisch aquarel zandweg door koorenvelden bij zoutelande kopen? Bied vanaf 600!Ferdinand Hart Nibbrig - pointulistisch aquarel zandweg door koorenvelden bij zoutelande kopen? Bied vanaf 600!Ferdinand Hart Nibbrig - pointulistisch aquarel zandweg door koorenvelden bij zoutelande kopen? Bied vanaf 600!Ferdinand Hart Nibbrig - pointulistisch aquarel zandweg door koorenvelden bij zoutelande kopen? Bied vanaf 600!Ferdinand Hart Nibbrig - pointulistisch aquarel zandweg door koorenvelden bij zoutelande kopen? Bied vanaf 600!Ferdinand Hart Nibbrig - pointulistisch aquarel zandweg door koorenvelden bij zoutelande kopen? Bied vanaf 600!Ferdinand Hart Nibbrig - pointulistisch aquarel zandweg door koorenvelden bij zoutelande kopen? Bied vanaf 600!Ferdinand Hart Nibbrig - pointulistisch aquarel zandweg door koorenvelden bij zoutelande kopen? Bied vanaf 600!Ferdinand Hart Nibbrig - pointulistisch aquarel zandweg door koorenvelden bij zoutelande kopen? Bied vanaf 600!Ferdinand Hart Nibbrig - pointulistisch aquarel zandweg door koorenvelden bij zoutelande kopen? Bied vanaf 600!
  • Ferdinand Hart Nibbrig (1866-1915)
TypeTekening / Aquarel
Jaartal1910
TechniekAquarel
StijlImpressionistisch
IngelijstIngelijst
Afmetingen45 cm x 60 cm (h x b)
Lijst60 cm x 85 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Prachtig pointulistisch aquarel van ferdinand hart nibbrig uit 1910 in goudkleurige  lijst met verdiept passepartout voorzien van perspex.  Het werk toont een zandweg door de korenvelden vlakbij de duinen op Walcheren. In de periode 1910 tot aan zijn dood in 1915 verbleef ferdinand hart nibbrig alle zomers in zijn zomerhuis te Zoutelande op Walcheren. Tijdens deze zomers schilderde hij vele van zijn meest bekende olieverf schilderijen waaronder gezicht op Zoutelande. Samen met Jan Toorop introduceerde hij het pointulisme in Nederland aan het begin van de 20e eeuw. Tijdens zijn verblijf in Parijs (1888-1889) was hij in aanraking gekomen met de pointulistische werken van Seurat en Signac. Deze techniek ging hij vanaf 1892 toepassen in zijn werken en combineerde dit met het gebruik van korte strepen  die vooral bekend zijn geworden uit het luminisme. In dit aquarel komt deze door Ferdinand Hart Nibbrig gehanteerde stijl volledig tot uiting. Het werk is verkregen via een inboedelveiling.

Ferdinand Hart Nibbrig (1866-1915)

Nederlands Nederlands

Geplaatst door  le_panneau

Lid sinds 2021
2 verkochte items
85 cm
60 cm
60 cm
45 cm
Dit item is verkocht voor 862,50 (Incl. 15% veilingkosten)
Starttijd:04-12-2022 om 14:45
Eindtijd:18-12-2022 om 20:26
Biedingen (4)
Flomeens
18 dec. / 20:08
€ 750
burgemeester
18 dec. / 20:08
€ 700
Flomeens
18 dec. / 20:08
€ 650
burgemeester
18 dec. / 20:04
€ 600