Frans de Groen komt
niet voor in de bekende overzichten van Nederlandse beeldende kunstenaars. Toch
zijn veel etsen van zijn hand bekend, met name van stadsgezichten van vooroorlogs
Rotterdam en Schiedam.
Frans de Groen werkte in een romantisch realistische stijl. Zijn annotaties zijn niet altijd geheel correct; er zijn etsen van hem bekend met verschillende annotaties, zelfs verschillende lokaties. Vrijwel alle van hem bekende etsen zijn in potlood gesigneerd en geannoteerd. Sommige etsen met monogram in de druk
Het afgebeelde werk is een ets uit de collectie van "Rijnmond Toen" onder nr. 040-FG. De ets geeft de Kaasmarkt weer in het vooroorlogse Rotterdam. Dit deel van het centrum van Rotterdam is tijdens het bombardement in 1940 verloren gegaan.
Annotatie in potlood l.o. in de marge: "Kaasmarkt Rdam"
Gesigneerd in potlood r.o. in de marge.
Afm. afbeelding 193 x 285 mm
Afm. blad: 248 x 360 mm
Afm. passe-partout 276 x 406 mm