[Frans] Francois Hollaardt – kunstschilder en tekenaar - werd geboren te Rotterdam op 27 oktober 1916 en is op 20 december 1993 overleden in Scheveningen. Hij woonde en werkte onder meer in Soest en vanaf 1951 in Den Haag (Scheveningen). Hij was leerling van de Academie voor Beeldende Kunst in Den Haag.
Zijn werk bevindt zich in het:
Centraal Museum Utrecht (o.a. woonwagen-aquarel);
Haags Gemeentemuseum met 27 tekeningen;
De Rijkscollectie (o.a. atelierhoek en een aantal tekeningen); en
De Lakenhal Leiden (schilderij ‘Afbraak Amsterdam’).
Werkzame periode: 1931-1993
Het werk van Hollaardt als kunstschilder en tekenaar wordt gekenmerkt door het eerst maken van een ruw ontwerp. Daarna wordt de schets met potlood geaccentueerd en wordt vervolgens met watervaste inkt ingevuld. Zijn goaches, aquarellen en olieverfschilderijen stralen een vrije en vloeiende Cobra achtige aanpak uit. Zijn artistieke meesterschap combineert hij met spontaniteit. Hierdoor ontstaat een eigen stijl waarin de bijzondere sfeer van de jaren ’50 herkenbaar is.
Scheen 1969-1970, vol. 1, p. 496 (as: Hollaardt, Franciscus Adrianus ('Frans'))
http://francoishollaardt.eu/
https://rkd.nl/explore/artists/39149
Zeer Goed
Het kunstwerk bevindt zich in uitstekende conditie.
Het werk is af te halen op locatie. Als koper dient u zelf verpakkingsmateriaal mee te nemen. De locatie is: Vogelenzang, Nederland
Tot 10 kg.
€ 13,50
Naar België
€ 20,00
€ 20,00
Europese Unie
€ 25,00