Frans Room - Vuurtoren aan de Maasvlakte

Frans Room - Vuurtoren aan de Maasvlakte kopen? Bied vanaf 55!
  • Frans Room (1939)
TypeGrafiek (handgesigneerd)
Jaartal1997
StijlRealistisch
IngelijstNiet Ingelijst
Afmetingen80 cm x 60 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Oplage125

De vuurtoren aan de Maasvlakte, officieel genoemd Kustlicht Maasvlakte, is ontworpen door W. Colenbrander en gebouwd in 1974. De toren heeft een hoogte van 65 meter en is daarmee de hoogste vuurtoren van Nederland. De toren, gelegen aan de westkant van de Maasvlakte, markeert de ingang van de Nieuwe Waterweg en het achtergelegen gebied Europoort. Met de komst van deze toren verviel de functie van de twee vuurtorens in Hoek van Holland. De toren is echter alleen nog in gebruik als radarinstallatie. Het licht werd gedoofd op 8 oktober 2008.

De achthoekige toren is van beton en voorzien van zes witte en zes zwarte horizontale strepen. De toren is onbemand en niet geopend voor het publiek. Hij is in beheer bij Rijkswaterstaat. Boven op de vuurtoren staat een radarinstallatie ten behoeve van de scheepvaartbegeleiding in de haven en voor de kust.

Eigenlijke beeld is 60 x 45 cm.

Komt uit de voorraad kunstenaar zelf

Frans Room (1939)

NederlandsNederlandsAlle items van deze kunstenaar (5)
Geplaatst door  Zaansgroen
FA. (23)

Lid sinds 2017
510 verkochte items
Alle items van deze verkoper (50)
60 cm
80 cm
Starttijd:29-11-2020 om 21:22
Eindtijd:13-12-2020 om 22:43
Openingsbod € 55
ObjectlocatieZaandam,  Nederland
VerzendingWereldwijd