Freek Souwer - Lot van 2 tekeningen in potlood en stift - ingelijst - Verkocht

Freek Souwer - Lot van 2 tekeningen in potlood en stift - ingelijst kopen? Bied vanaf 35!
Tekening / Aquarel

Freek Souwer - Lot van 2 tekeningen in potlood en stift - ingelijst kopen? Bied vanaf 35!Freek Souwer - Lot van 2 tekeningen in potlood en stift - ingelijst kopen? Bied vanaf 35!Freek Souwer - Lot van 2 tekeningen in potlood en stift - ingelijst kopen? Bied vanaf 35!Freek Souwer - Lot van 2 tekeningen in potlood en stift - ingelijst kopen? Bied vanaf 35!Freek Souwer - Lot van 2 tekeningen in potlood en stift - ingelijst kopen? Bied vanaf 35!Freek Souwer - Lot van 2 tekeningen in potlood en stift - ingelijst kopen? Bied vanaf 35!Freek Souwer - Lot van 2 tekeningen in potlood en stift - ingelijst kopen? Bied vanaf 35!Freek Souwer - Lot van 2 tekeningen in potlood en stift - ingelijst kopen? Bied vanaf 35!Freek Souwer - Lot van 2 tekeningen in potlood en stift - ingelijst kopen? Bied vanaf 35!Freek Souwer - Lot van 2 tekeningen in potlood en stift - ingelijst kopen? Bied vanaf 35!Freek Souwer - Lot van 2 tekeningen in potlood en stift - ingelijst kopen? Bied vanaf 35!Freek Souwer - Lot van 2 tekeningen in potlood en stift - ingelijst kopen? Bied vanaf 35!
  • Freek Souwer (1898-1968)
Type kunstwerkTekening / Aquarel
Jaartal1958
TechniekPotlood
StijlImpressionistisch
IngelijstIngelijst
Afmetingen21 x 35.5 cm (h x b)
Incl. lijst41 x 56 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Twee tekeningen van Freek Souwer (1898-1968), met voorstellingen van landschappen, mogelijk Italië.
Eén tekening is gemaakt in 1963 en bestaat uit een voorstelling van een meer met rondom heuvels en een bomengroep. Deze is gemaakt met stift, zie afmetingen hiernaast.
De andere tekening dateert uit 1958 en stelt een bostafereel voor. Deze is gemaakt met potlood en heeft afmetingen: 28,5 x 22,5 cm;  lijst: 52,5 x 43 cm
Beide werken zijn met de hand gesigneerd, en achterop de lijst voorzien van originele stempel(s) van (atelier) Freek Souwer.
De tekeningen zitten achter glas met passe-partouts in originele, wit geschilderde massief houten lijsten.
Eén tekening (stift) oogt licht verkleurd maar beide werken verkeren in goede staat.
Foto's maken deel uit van de beschrijving.

Over de kunstenaar:
Frederik Cornelis Johannes (Freek) Souwer, geboren op 23 oktober 1898 in Haarlem; overleden op 25 juli 1968 in Spoleto (Italië).
Autodidact tekenaar, schilder, pentekenaar en etser.
Onderwerpen: landschap (als genre), stillevens en figuurvoorstellingen.
Was lid van de Nederlandse Kunstkring (Den Haag) en jarenlang bestuurslid (penningmeester) van Genootschap van beeldende kunstenaars 'Kunst Zij Ons Doel' (KZOD) in Haarlem.
bron: RKD

Freek Souwer werd opgeleid aan de Kunstnijverheidsschool aan de Dreef te Haarlem en was werkzaam als schilder en industrieel ontwerper. Hij was ook een bijzonder goed tekenaar. Zijn onderwerpen ontleende hij aan de natuur.
Hij was lid van KZOD en ruim 16 jaar bestuurslid waarvan 11 jaar als penningmeester. In het voorjaar van 1968 is hij afgetreden als penningmeester, na een roerig jaar in de vereniging.
Hij heeft veel gewerkt op zijn boerderij nabij Spoleto in Italië en hij heeft aldaar ook diverse exposities gehouden.
Naast KZOD exposeerde hij ook bij de Nederlandse Kunstkring in Den Haag en het Agnietenklooster in Gouda.
bron: www.kzod.nl
Zie: https://www.kzod.nl/souwer-freek/
Eén tekening oogt iets verkleurd, maar beide verkeren -zeker gezien de ouderdom- in mooie staat. Houten lijsten en glas intact met gebruikssporen passend bij de leeftijd
PrijsTot 10 kg.
Binnen Nederland € 12,50
Naar België € 26,50
Naar Duitsland € 26,50
Europese Unie € 30,00

Freek Souwer (1898-1968)

Nederlands Nederlands

Geplaatst door  takamine
Lid sinds 2020
318 verkochte items
56 cm
41 cm
35.5 cm
21 cm

ObjectlocatieHoorn,  Nederland
Starttijd18-6-2023 om 21:13
Eindtijd4-8-2023 om 13:29