Fraaie diorama of maquette als miniatuur decor voor de voorstelling 'De Moor van Venetië', vermoedelijk uitgevoerd in 1984. Voor welke uitvoering (welk gezelschap) is onbekend.
Het is een schitterend handgemaakt en dito beschilderd decor met poorten en Venetiaanse balkons tegen een azuurblauwe Mediterrane lucht (met een ietwat abstracte silhouetten op de voorgrond). Een eerste tweedimensionale schets in kleur op karton is los bijgevoegd. Zie de foto's.
Bij dit diorama zit ook de monografie gewijd aan Gab Smulders (1931-2014) dat van de hand is van Leo Ewals. Hij omschrijft de kunstenaar als die van 3 dimensies. Dit prachtige stukje ambacht laat zien dat Ewals helemaal gelijk heeft met deze toeschrijving.
Gezien het formaat en de kwetsbaarheid bij voorkeur afhalen (in Groningen).
* De Moor van Venetië verwijst naar Othello, hoofdpersonage van één van William Shakespeare's bekendste tragediën van rond 1603. Componist Guiseppe Verdi heeft er ook een opera van gemaakt, in vier akten.
Zeer Goed
Het werk is af te halen op locatie. Als koper dient u zelf verpakkingsmateriaal mee te nemen. De locatie is: Groningen, Nederland
> 10KG of groter dan 1,00 x 0,50 meter
€ 10,00
Naar België
€ 30,00
€ 35,00