Een prachtige, grote houtskooltekening van Ger Lataster. Het is een
werk uit een van zijn beste periodes (1991) en bovendien in een stijl
waarin hij niet veel gewerkt heeft. In het boek De hand van Lataster zien
we vergelijkbare portretten van bijvoorbeeld Rembrandt of
voorstellingen uit de klassieke mythologie. Hier gaat het om de
uitbeelding van het verhaal van Batseba; een thema dat als een rode
draad door de kunstgeschiedenis loopt. Een prachtig, origineel werk van
Ger Lataster.
Kunstenaar: Ger Lataster
Titel: Batseba
Gesigneerd, gedateerd, betiteld: ja, linksonder en rechtsonder
Techniek: houtskool op geschept papier
Afmetingen papier: 55x45 cm
Afmetingen ingelijst: 87x74 cm
Ingelijst: ja, verdiept ingelijst met mooie passe-partout
Het werk verkeert in een goede conditie evenals de lijst, die her en der wel wat kleine slijtplekjes vertoont.
Batseba
In
II Samuel 11:2-27 wordt verteld hoe koning David verliefd werd op
Batseba, de vrouw van zijn legeraanvoerder Uria. Hij liet haar naar zijn
paleis brengen en bedreef de liefde met haar. David zorgde er
vervolgens voor dat Uria sneuvelde in de strijd en trouwde met Batseba.
Batseba was zwanger geraakt, en beviel van een kind dat slechts enkele
dagen leefde. Daarna kregen zij een tweede kind, Salomo, die David op
zou volgen op de troon.
Ophalen/verzenden
Het werk bij voorkeur ophalen, levering zou mogelijk zijn met SWIFT-koeriers. Het risico van schade tijdens het transport ligt nadrukkelijk bij de koper.