Ger Lataster - De schilder | kleuren ets (ingelijst) - Verkocht

Ger Lataster - De schilder | kleuren ets (ingelijst) kopen? Bied vanaf 89!
Grafiek (handgesigneerd)

Ger Lataster - De schilder | kleuren ets (ingelijst) kopen? Bied vanaf 89!Ger Lataster - De schilder | kleuren ets (ingelijst) kopen? Bied vanaf 89!Ger Lataster - De schilder | kleuren ets (ingelijst) kopen? Bied vanaf 89!Ger Lataster - De schilder | kleuren ets (ingelijst) kopen? Bied vanaf 89!Ger Lataster - De schilder | kleuren ets (ingelijst) kopen? Bied vanaf 89!Ger Lataster - De schilder | kleuren ets (ingelijst) kopen? Bied vanaf 89!Ger Lataster - De schilder | kleuren ets (ingelijst) kopen? Bied vanaf 89!Ger Lataster - De schilder | kleuren ets (ingelijst) kopen? Bied vanaf 89!Ger Lataster - De schilder | kleuren ets (ingelijst) kopen? Bied vanaf 89!
  • Ger Lataster (1920-2012)
TypeGrafiek (handgesigneerd)
Jaartal1989
TechniekEts/Aquatint
StijlExpressionistisch
IngelijstIngelijst
Afmetingen35 x 45 cm (h x b)
Incl. lijst57.5 x 72.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Oplage69 van 90
Zeer mooie ets van Ger Lataster (1920-2012).
Het lijkt een soort zelfportret (rechts) in zijn atelier met o.a. palet, ezel en lamp.
Handgesigneerd, gedateerd (‘89) en genummerd (69/90).

Verzending:
Bij voorkeur ophalen. Pakketpost tegen hoog tarief i.v.m. afmetingen van het werk.
Het werk kan op afspraak voor € 10,00  worden bezorgd of afgeleverd in de regio Alkmaar-Haarlem-Amstelveen-Amsterdam.
N.B.: In verband met de vakantieperiode kan het werk op verzoek op een later moment  worden bezorgd.

Over de kunstenaar:
De schilder Ger Lataster (Schaesberg, 1920) wordt over het algemeen gerekend tot de abstract-expressionisten. Hij verwierf nationaal en internationaal bekendheid tijdens de hoogtijdagen van deze stroming in de jaren ’50 en ’60. De toenmalige directeur van het Stedelijk Museum van Amsterdam, Sandberg, waardeerde zijn werk ten zeerste en nam het op in de exposities die hij organiseerde (zoals Nederlandse bijdrage tot de internationale ontwikkeling sedert 1945) en in de collectie van dit museum.Toen nam Lataster tevens deel aan de belangrijkste internationale tentoonstellingen (waaronder de Documentaen Vitaliteit van de kunst). Maar ook later had hij verschillende eenmanstentoonstellingen in het Stedelijk Museum van Amsterdam, het Van Abbemuseum in Eindhoven, het Maastrichtse Bonnefantenmuseum, het Dordrechts Museum en het Singermuseum in Naarden. In een groot aantal particuliere en museale, binnenlandse en buitenlandse collecties is zijn werk te vinden.

Hij wordt gerekend tot de zogenaamde "Amsterdamse Limburgers", waartoe ook Pieter Defesche, Jef Diederen en Lei Molin behoren.

In 1963 stond Lataster met Mari Andriessen, Nic Jonk, Theo Mulder en Wessel Couzijn aan de wieg van de alternatieve kunstopleiding Academie '63 (later Ateliers '63 genoemd) te Haarlem, nu gevestigd als De Ateliers in Amsterdam. De motivatie achter dit initiatief was de wens om tegemoet te komen aan de behoefte van jonge kunstenaars om een periode te werken onder de kritische begeleiding van meer ervaren kunstenaars. In 1983 werd hij docent schilderkunst aan de Rijksakademie.

Zijn werk is vertegenwoordigd in een groot aantal museale collecties in binnen- en buitenland, waaronder het Stedelijk Museum in Amsterdam en het Bonnefantenmuseum in Maastricht. Zijn werk werd met grote regelmaat getoond op tentoonstellingen in binnen- en buitenland en hij kan worden beschouwd als een van Nederlands succesvolste kunstenaars van zijn generatie.

Bron: www.lataster.nl // www.wikipedia.org

Smetteloos mooi! Aluminium BARTH-wissellijst met minimale gebruikssporen
Prijs> 10KG of groter dan 1,00 x 0,50 meter
Binnen Nederland € 16,50
Naar België € 28,50
Naar Duitsland € 28,50
Europese Unie € 39,50

ObjectlocatieHoorn,  Nederland
Starttijd21-7-2021 om 13:30
Eindtijd6-8-2021 om 21:32