Gerard Schaperkotter - gesigneerd - Expressionistisch Aquarel "Kerstmis 91" - mooi ingelijst - Verkocht

Gerard Schaperkotter - gesigneerd - Expressionistisch Aquarel "Kerstmis 91" - mooi ingelijst kopen? Bied vanaf 37!
Gerard Schaperkotter - gesigneerd - Expressionistisch Aquarel "Kerstmis 91" - mooi ingelijst kopen? Bied vanaf 37!Gerard Schaperkotter - gesigneerd - Expressionistisch Aquarel "Kerstmis 91" - mooi ingelijst kopen? Bied vanaf 37!Gerard Schaperkotter - gesigneerd - Expressionistisch Aquarel "Kerstmis 91" - mooi ingelijst kopen? Bied vanaf 37!Gerard Schaperkotter - gesigneerd - Expressionistisch Aquarel "Kerstmis 91" - mooi ingelijst kopen? Bied vanaf 37!Gerard Schaperkotter - gesigneerd - Expressionistisch Aquarel "Kerstmis 91" - mooi ingelijst kopen? Bied vanaf 37!Gerard Schaperkotter - gesigneerd - Expressionistisch Aquarel "Kerstmis 91" - mooi ingelijst kopen? Bied vanaf 37!
  • Gerard Schaperkotter (1914-2006)
TypeTekening / Aquarel
Jaartal1991
TechniekAquarel
IngelijstIngelijst
Afmetingen20 cm x 16 cm (h x b)
Lijst41 cm x 35 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
  • Gerard Schäperkötter
    1914-2006

    Voor Gerard Schäperkötter (1914-2006) is het domein dat achter de werkelijkheid verscholen ligt een rijk gebied, waar hij als een schatgraver een autonome schilderkunst te voorschijn schildert. De natuurbeelden zoals deze in de schuilhoeken van de herinnering wachten op de schilderende hand.
    Voor Gerard Schäperkötter gelden geen plaatsbepalingen. En evenmin kan men hem voegen in een groep of school. Toch heeft hij: vanaf de jaren na de Tweede Wereldoorlog in zijn mentale en spirituele ontwikkeling een oeuvre geschilderd, tussen figuratie en abstractie, dat ais geheel in onze tijd zit.
    Een schilder schildert nooit alleen al schildert hij alleen. Hij schept in grote consequentie werken die visueel en thematisch zijn verhouding met de wereld tastbaar maken, met een lyrische ondertoon en in een verfijnde beschouwelijkheid.
    De taal van de vorm verbuigt hij vindingrijk op het grensgebied van aanleiding en handschrift. Op gezag van individuele grammatica. Hij herschikt wat hij heeft gevonden, verdiept wat hij aan kleur vermoedt en vult het beeld met meer kracht dan het in het dagelijks leven vertegenwoordigt. Zo vindt hij, fase na fase en naar eigen inzicht en schilderkunstig vermogen, de schilderijen die ertoe doen.

    Gerard Schäperkötter was van huis uit grafisch ontwerper en koos in 1914 voor de vrije schilderkunst. Zijn benadering van het medium was spontaan en vrij en leidde, na een figuratieve aanlooptijd, in de jaren '60 en '70 tot krachtige composities. Deze doen in hun balanceren tussen abstractie en figuratie enigszins denken aan de lyrisch-abstracte kunst van de Ecole de Paris. De schilder creëerde vanuit zijn herinnering en verbeelding een nieuwe werkelijkheid, die hij vaak uitwerkte in thema's als stranden, muren of tuinen.
  • (bron: kunsthandel henk vd Kamp)

weinig zichtbare onregelmatigheden. mooie kleuren. profess. ingelijst.

Gerard Schaperkotter (1914-2006)

Nederlands Nederlands Alle items van deze kunstenaar (2)

Geplaatst door  Artpointamsterdam
FA. (117)

3183 verkochte items
Alle items van deze verkoper (64)
35 cm
41 cm
16 cm
20 cm
Dit item is verkocht voor 71,30 (Incl. 15% veilingkosten)
Starttijd:27-11-2022 om 12:56
Eindtijd:06-12-2022 om 22:34
Biedingen (6)
Kristel
30 nov. / 10:38
€ 62
Hans1500
28 nov. / 14:15
€ 52
Kristel
28 nov. / 14:15
€ 50
Kristel
28 nov. / 14:15
€ 47
Hans1500
28 nov. / 14:15
€ 42
Kristel
27 nov. / 18:38
€ 37