Gerard Schaperkotter - Grote abstracte Gem.Technk. (Klei/Collage/Verf) "Carthage" fraai ingelijst! - Verkocht

Gerard Schaperkotter - Grote abstracte Gem.Technk. (Klei/Collage/Verf) "Carthage" fraai ingelijst! kopen? Bied vanaf 97!

Gerard Schaperkotter - Grote abstracte Gem.Technk. (Klei/Collage/Verf) "Carthage" fraai ingelijst! kopen? Bied vanaf 97!Gerard Schaperkotter - Grote abstracte Gem.Technk. (Klei/Collage/Verf) "Carthage" fraai ingelijst! kopen? Bied vanaf 97!Gerard Schaperkotter - Grote abstracte Gem.Technk. (Klei/Collage/Verf) "Carthage" fraai ingelijst! kopen? Bied vanaf 97!Gerard Schaperkotter - Grote abstracte Gem.Technk. (Klei/Collage/Verf) "Carthage" fraai ingelijst! kopen? Bied vanaf 97!Gerard Schaperkotter - Grote abstracte Gem.Technk. (Klei/Collage/Verf) "Carthage" fraai ingelijst! kopen? Bied vanaf 97!Gerard Schaperkotter - Grote abstracte Gem.Technk. (Klei/Collage/Verf) "Carthage" fraai ingelijst! kopen? Bied vanaf 97!Gerard Schaperkotter - Grote abstracte Gem.Technk. (Klei/Collage/Verf) "Carthage" fraai ingelijst! kopen? Bied vanaf 97!Gerard Schaperkotter - Grote abstracte Gem.Technk. (Klei/Collage/Verf) "Carthage" fraai ingelijst! kopen? Bied vanaf 97!
  • Gerard Schaperkotter (1914-2006)
IngelijstIngelijst
Afmetingen100 x 100 cm (h x b)
Incl. lijst110 x 110 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
  • GROOT! gemengde Techniek op doek schilderij van de hand van de lyrisch abstracte kunstenaar en graficus gerard Schaperkotter (1914-2006). Bij dit grote schilderij heeft Schaperkotter diverse technieken (Klei, Collage, olieverf e.a.) toegepast om tot dit fraaie resultaat te komen. Linksonder voluit gesigneerd en in de verf (en op de achterzijde) getiteld "Carthage". Het schilderij is voorzien van een exclusieve bak-lijst en verkeert in zeer goede conditie. Afmetingen van het doek zijn 100x100cm.

  • Over de kunstenaar

    Gerard Schäperkötter was van huis uit grafisch ontwerper en koos in 1914 voor de vrije schilderkunst. Zijn benadering van het medium was spontaan en vrij en leidde, na een figuratieve aanlooptijd, in de jaren '60 en '70 tot krachtige composities. Deze doen in hun balanceren tussen abstractie en figuratie enigszins denken aan de lyrisch-abstracte kunst van de Ecole de Paris. De schilder creëerde vanuit zijn herinnering en verbeelding een nieuwe werkelijkheid, die hij vaak uitwerkte in thema's als stranden, muren of tuinen.

    Gerard Schäperkötter was een ingetogen kunstenaar die zeer rustig zijn doeken en gouaches componeerde. Vanuit zijn herinnering en verbeelding creëerde hij een nieuwe werkelijkheid. Daarbij liet Schäperkötter zich inspireren door het expressionisme van de Cobra-beweging en École de Paris.

    Zijn benadering van het medium was spontaan en vrij en leidde – na een figuratieve aanlooptijd in de jaren ’60 en ’70 – tot krachtige composities. De kunstwerken van Schäperkötter kenmerken zich door de afwisseling van lyrisch abstractie en indringend kleurgebruik. Veel voorkomende thema’s zijn stranden, muren en tuinen.
  • (bron: gallerease.com)

ObjectlocatiePurmerend,  Nederland
Starttijd29-3-2023 om 21:10
Eindtijd9-4-2023 om 21:44