Gerard Wensma - Ingelijste aquarel , Boerderij - 1989

Gerard Wensma - Ingelijste aquarel , Boerderij - 1989 kopen? Bied vanaf 50!
Gerard Wensma - Ingelijste aquarel , Boerderij - 1989 kopen? Bied vanaf 50!Gerard Wensma - Ingelijste aquarel , Boerderij - 1989 kopen? Bied vanaf 50!Gerard Wensma - Ingelijste aquarel , Boerderij - 1989 kopen? Bied vanaf 50!Gerard Wensma - Ingelijste aquarel , Boerderij - 1989 kopen? Bied vanaf 50!Gerard Wensma - Ingelijste aquarel , Boerderij - 1989 kopen? Bied vanaf 50!Gerard Wensma - Ingelijste aquarel , Boerderij - 1989 kopen? Bied vanaf 50!Gerard Wensma - Ingelijste aquarel , Boerderij - 1989 kopen? Bied vanaf 50!Gerard Wensma - Ingelijste aquarel , Boerderij - 1989 kopen? Bied vanaf 50!Gerard Wensma - Ingelijste aquarel , Boerderij - 1989 kopen? Bied vanaf 50!Gerard Wensma - Ingelijste aquarel , Boerderij - 1989 kopen? Bied vanaf 50!Gerard Wensma - Ingelijste aquarel , Boerderij - 1989 kopen? Bied vanaf 50!Gerard Wensma - Ingelijste aquarel , Boerderij - 1989 kopen? Bied vanaf 50!Gerard Wensma - Ingelijste aquarel , Boerderij - 1989 kopen? Bied vanaf 50!Gerard Wensma - Ingelijste aquarel , Boerderij - 1989 kopen? Bied vanaf 50!
  • Gerard Wensma (1919-2001)
TypeTekening / Aquarel
Jaartal1989
TechniekAquarel
StijlImpressionistisch
IngelijstIngelijst
Afmetingen28 cm x 38 cm (h x b)
Lijst51.5 cm x 66.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
  • Een ingelijste aquarel uit 1989 van de Nederlandse kunstenaar Gerard Wensma (1919-2001).
    -Gesigneerd met initialen ‘G.W.’ en gedateerd rechtsonder.
    -Ingelijst in een aluminium ‘Barth’-lijst met passe-partout en glasplaat.
    -Afmetingen: Lijst, 51,5 x 66,5 cm. Beeld, 28 x 38 cm.
    -Herkomst: Uit een inboedel.
    -Conditie: De aquarel is in prima staat. De lijst heeft slijtplekjes en de glasplaat heeft rechtsonder een piepklein ‘chipje’ (zie de l14e foto).
    Zie ook alle foto’s. Kan zo aan de muur.

    (Wij bieden nog een ingelijste aquarel van Gerard Wensma ter veiling aan. Klik hiervoor op “Alle items van deze verkoper”).

    Informatie over de kunstenaar:
    Gerard Emanuel Wensma (Groesbeek 16 maart 1919 – 18 februari Den Haag), schilder en tekenaar.
    -Opleiding: Koninklijke Academie van Beeldende Kunsten Den Haag. Kreeg les van o.a. Paul Citroen, Gerrit Kiljan en Arend Hendriks.
    -Onderwerpen: Gerard Wensma staat bekend om zijn tekeningen en schilderijen van architectuur en landschappen, maar maakte ook stillevens.
    Hij woonde en werkte in Den Haag en gaf daar tekenles aan de st Vincentius broerderschool en de Albert Schweitzer Mavo.
    Uit een recensie van collega-schilder Jan Jonkergouw (1921-2012): “Gerard Wensma bleef in zijn werk onophoudelijk zoeken naar een evenwicht tussen kleur en vorm, orde en chaos, impressie en expressie en herkenbaarheid en deformering. Om hiermee te kunnen experimenteren had hij het landschap nodig”.
    Literatuur: Scheen 1969-1970 , vol. 2, p. 580 ; Jacobs 2000 , vol. 6, p. 355.

    Vanwege het formaat en de kwetsbaarheid van de glasplaat kan het werk niet per post verzonden worden.

    Vragen? Stuur even een mailtje.
    Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.

  • De aquarel is in prima staat. De lijst heeft slijtplekjes en de glasplaat heeft rechtsonder een piepklein ‘chipje’ (zie de l14e foto).

Gerard Wensma (1919-2001)

Nederlands Nederlands Alle items van deze kunstenaar (2)

Geplaatst door  kunst_ikhebje
FA. (84)

2965 verkochte items
Alle items van deze verkoper (39)
66.5 cm
51.5 cm
38 cm
28 cm
Starttijd:13-01-2023 om 16:36
Eindtijd:25-01-2023 om 20:48
Openingsbod € 50
ObjectlocatieAmsterdam,  Nederland
VerzendingAlleen per koerier