gesigneerd Bauknecht "stilleven met gladiolen" olieverf 1946 - Verkocht

gesigneerd Bauknecht "stilleven met gladiolen" olieverf 1946 kopen? Bied vanaf 1!
gesigneerd Bauknecht "stilleven met gladiolen" olieverf 1946 kopen? Bied vanaf 1!gesigneerd Bauknecht "stilleven met gladiolen" olieverf 1946 kopen? Bied vanaf 1!gesigneerd Bauknecht "stilleven met gladiolen" olieverf 1946 kopen? Bied vanaf 1!gesigneerd Bauknecht "stilleven met gladiolen" olieverf 1946 kopen? Bied vanaf 1!gesigneerd Bauknecht "stilleven met gladiolen" olieverf 1946 kopen? Bied vanaf 1!gesigneerd Bauknecht "stilleven met gladiolen" olieverf 1946 kopen? Bied vanaf 1!gesigneerd Bauknecht "stilleven met gladiolen" olieverf 1946 kopen? Bied vanaf 1!
  • Eric Bauknecht (1929-1993)

Schilder : gesigneerd "Bauknecht"
Titel/Voorstelling : "stilleven met gladiolen en paprika"
Datering : 1946
Medium / Techniek : olieverf op doek (op board geplakt)
Maten : 50 x 40 cm en 58 x 48 cm  (ingelijst)
Gesigneerd : onder links
Conditie : goed

(vermoedelijk cq. toegeschreven aan)  Erik Bauknecht (1929-1993)
Werd in het Zwitserse Davos geboren als zoon van de Duits-expressionistische schilder en houtsnijder Philipp Bauknecht. Evenals zijn vader schiep Bauknecht een oeuvre dat overweldigt door kracht en heftig kleurgebruik.
Hij woonde en werkte in zijn atelier aan de Albert Cuypstraat, ooit het atelier van Mondriaan. Dwars tegen het trendy hoofdstedelijke kunstklimaat in volhardde Bauknecht in zijn naturalistische schilderstijl. Dat hij geloofde in wat hij deed blijkt wel uit de bevlogenheid waarmee hij schilderde. Je zou kunnen zeggen dat hij werd overweldigd door wat hij zag en daar zo onomwonden mogelijk van getuigde. Van idealisering was hij alles behalve wars.
Zijn voorliefde voor voldragen kleur levert beelden op die soms overstelpend zijn. Hij heeft een vlotte schildertrant. Zijn doeken zijn stevig in de verf gezet. De grove penseelstreek getuigt van de passie waarmee hij met zijn onderwerpen aan de slag ging. Ook vergroot zijn manier van schilderen de zeggingskracht van zijn werk. Evenals zijn vader stierf Erik Bauknecht op relatief jonge leeftijd. Hij was 64 jaar toen hij in zijn atelier overleed.

Dit item is verkocht voor 35,00
Starttijd:05-03-2015 om 13:11
Eindtijd:15-03-2015 om 13:11
Biedingen (7)
11303
15 mrt. / 12:13
€ 35
Welkoop
09 mrt. / 20:00
€ 30
henkepenkie
09 mrt. / 19:40
€ 25
Welkoop
09 mrt. / 19:40
€ 22
Welkoop
09 mrt. / 19:39
€ 17
henkepenkie
09 mrt. / 19:39
€ 15
Welkoop
07 mrt. / 11:59
€ 1