Godfried van Utrecht - Godfried van Utrecht (1951) : Olieverf op board – Coincidence - Ingelijst – 1982 - Verkocht

Godfried van Utrecht (1951) : Olieverf op board – Coincidence - Ingelijst – 1982 kopen? Bied vanaf 1750!

Godfried van Utrecht (1951) : Olieverf op board – Coincidence - Ingelijst – 1982 kopen? Bied vanaf 1750!Godfried van Utrecht (1951) : Olieverf op board – Coincidence - Ingelijst – 1982 kopen? Bied vanaf 1750!Godfried van Utrecht (1951) : Olieverf op board – Coincidence - Ingelijst – 1982 kopen? Bied vanaf 1750!Godfried van Utrecht (1951) : Olieverf op board – Coincidence - Ingelijst – 1982 kopen? Bied vanaf 1750!Godfried van Utrecht (1951) : Olieverf op board – Coincidence - Ingelijst – 1982 kopen? Bied vanaf 1750!Godfried van Utrecht (1951) : Olieverf op board – Coincidence - Ingelijst – 1982 kopen? Bied vanaf 1750!Godfried van Utrecht (1951) : Olieverf op board – Coincidence - Ingelijst – 1982 kopen? Bied vanaf 1750!
  • Godfried van Utrecht (1951)
Type kunstwerkSchilderij

NU MET EEN STERK VERLAAGDE STARTPRIJS  !!!!

Een zeer groot en bijzonder werk van de Utrechtse kunstenaar Godfried van Utrecht uit 1982.

Geschilderd met olieverf op board.

Het werk is een ode aan de Utrechtse kunstenaar J.H. Moesman (1909-1988) en diens bekendste schilderij “Het Gerucht”, een blote dame op een fiets met een viool op de bagagedrager. Anders dan op dit schilderij van Moesman gaat de vrouw op het werk van Godfried van Utrecht onderuit.

Het werk is gesigneerd op de voor- en achterkant en ingelijst in een houten lijst.

Afmetingen: Lijst, 90 x 120 cm. Beeld, 80 x 110 cm.

Herkomst: Galerie Lieve Hemel, Amsterdam / de International Art Fair in Bazel, 1982. Het werk is in 1982 verkocht voor fl. 12000,- (deze informatie over de herkomst staat vermeld op de achterkant).

Conditie: Het werk heeft lichte krassen in de rechter- en linkerbenedenhoek. Verder in zeer goede staat. De lijst heeft slijtplekjes.

Zie ook de foto’s.

KLAAR OM OP TE HANGEN.

Informatie over de kunstenaar:

Godfried van Utrecht (pseudoniem van G.J. (Fred) Verschuren), geboren 3-11-1951 in Utrecht,fotograaf, graficus, illustrator, schilder.

Godfried van Utrecht genoot zijn opleiding aan de Rietveld Academie in Amsterdam (1971 -1976).
In de jaren daarna verwierf hij faam met zijn arbeidsintensieve, realistische pentekeningen en olieverfschilderijen, die zich kenmerken door een perfectionistische techniek. Hij werkt met olieverf op paneel en zijn schildering wordt uiterst zorgvuldig, laagje voor laagje opgebouwd. Als een werk gereed is, heeft hij het in totaal vier á vijf keer geschilderd. De realist Godfried van Utrecht is geboren en getogen in de stad Utrecht, hetgeen hij duidelijk laat blijken uit de keuze van de achtergronden op zijn schilderijen.

Qua stijl doen zijn schilderijen denken aan Carel Willink (1900-1983) en Pyke Koch (1901-1999), terwijl hier en daar ook een Moesman-trekje te vinden is.

Hij ging later op zoek naar andere, minder tijdrovende technieken en tekenstijlen en na een periode van expressiever werken, koos hij uiteindelijk voor een meer illustratieve benadering bij de vormgeving van zijn ideeën.
Fotograferen heeft naast het tekenen en schilderen altijd op de tweede plaats gestaan.

Naast zijn kunstenaarschap werkt hij als freelance illustrator en ontwerper.
Sinds 1994 is hij als vakdocent 'visualiseren' en 'modeltekenen' verbonden aan het Grafisch Lyceum Utrecht.

In 1982 ontving hij de ‘Koninklijke Subsidie Voor Vrije Schilderkunst’.

Godfried van Utrecht nam deel aan een groot aantal tentoonstellingen in binnen- en buitenland, waarvan twee keer in de Verenigde Staten en 2x op de International Art Fair in Basel, Zwitserland.

Titel: “Coincedence”. Staat vermeld op de achterkant.

Kunstenaar: Godfried van Utrecht (pseudoniem van G.J. Verschuren).

Techniek: Olieverf op board

Jaartal: 1982.

Ingelijst: In een houten lijst.

Gesigneerd: Rechtsonder en op de achterkant van het werk.

Herkomst: Galerie Lieve Hemel, Amsterdam / de International Art Fair in Bazel, 1982. Het werk is in 1982 verkocht voor fl. 12000,- (deze informatie staat vermeld op de achterkant).

KLAAR OM OP TE HANGEN.

Zie ook de foto’s.

Let op: Vanwege de afmetingen kan het werk niet worden verzonden.

-Het ingelijste werk kan, op afspraak, afgehaald worden (in Amsterdam).

-In overleg kan het werk, binnen Nederland en België, door ons bezorgd worden. Wij rekenen hiervoor een vergoeding (afhankelijk van de afstand Amsterdam-bezorgadres).

Vragen? Stuur gerust even een mailtje.

Godfried van Utrecht (1951)

Nederlands Nederlands

Geplaatst door  kunst_ikhebje
588 verkochte items
Alle items van deze verkoper (41)

Starttijd1-3-2016 om 10:44
Eindtijd15-3-2016 om 21:44