Guillaume Le Roy - houtsnede (tweeluik), handgesigneerd E.A. 2/5 - Verkocht

Guillaume Le Roy - houtsnede (tweeluik), handgesigneerd E.A. 2/5 kopen? Bied vanaf 1!

Verkoopprijs: € 30,00

Guillaume Le Roy - houtsnede (tweeluik), handgesigneerd E.A. 2/5 kopen? Bied vanaf 1!Guillaume Le Roy - houtsnede (tweeluik), handgesigneerd E.A. 2/5 kopen? Bied vanaf 1!Guillaume Le Roy - houtsnede (tweeluik), handgesigneerd E.A. 2/5 kopen? Bied vanaf 1!Guillaume Le Roy - houtsnede (tweeluik), handgesigneerd E.A. 2/5 kopen? Bied vanaf 1!Guillaume Le Roy - houtsnede (tweeluik), handgesigneerd E.A. 2/5 kopen? Bied vanaf 1!Guillaume Le Roy - houtsnede (tweeluik), handgesigneerd E.A. 2/5 kopen? Bied vanaf 1!Guillaume Le Roy - houtsnede (tweeluik), handgesigneerd E.A. 2/5 kopen? Bied vanaf 1!

Geplaatst door  JBK
FA. (21)

407 verkochte items
Alle items van deze verkoper (4)
  • Guillaume Le Roy (1938-2008)
GesigneerdHandgesigneerd

Guillaume Le Roy (1938-008)

Cain et Abel

Houtsnede (2x), handgesigneerd E.A. 2/5

Afmetingen lijst : 86cm x 127cm

Is ingelijst en achter glas

Zie ook mijn andere advertenties

Over hemzelf:

Tijdens zijn schooljaren woonde Le Roy in Bosch en Duin waar zijn ouders in 1945 de uitspanning De Hoefslag overnamen en er een restaurant van maakten. In 1957 ging hij in Amsterdam naar de School voor Kunstnijverheid, de latere Rietveld Academie en volgde daar de afdeling vrije grafiek. Door het restaurant De Hoefslag afgedankte cafétafeltjes gebruikte hij voor het maken van zijn eerste houtsneden. Na zijn afstuderen in 1962 trok hij naar familie in de buurt van Parijs en verkeerde daar ruim twee jaar in internationale kunstkringen. In 1963 trouwde hij met Ellen Lopes Cardozo. Uit dit huwelijk werd spoedig een zoon geboren. In 1964 verhuisde het stel naar Amsterdam waar Le Roy eerst een atelier kreeg in het ruim van een vrachtboot in de Amstel en later op twee verschillende adressen aan de Prinsengracht, waar hij op zolder zijn atelier had en waar ook zijn drukpersen stonden. In Amsterdam leerde Le Roy al spoedig de grafisch kunstenaar Metten Koornstra kennen die aan de Prinsengracht een kleine drukkerswerkplaats had. Door hem kwam hij ook in contact met Piet Clement die er werkte als drukker. In 1968 kreeg Clement zijn eigen drukkerij voor kunstenaars aan de Prinsengracht en in de bijbehorende galerie Printshop (nu Galerie Clement) werd het werk van Guillaume Le Roy vanaf 1969 regelmatig geëxposeerd.

Sinds 1965 werd Le Roy dikwijls gevraagd zijn werk te exposeren, eerst in Amsterdam en vervolgens door het hele land en ook wel in het buitenland. Een lijst van tentoonstellingen tot 2001 is opgenomen in een boek dat Erik Slagter over de kunstenaar samenstelde (zie onder literatuur).

Van 1986 tot 1999 was Le Roy docent aan de Christelijke Hogeschool voor de Kunsten in Kampen en van 1990 tot 1992 gastdocent aan de kunstacademie in 's-Hertogenbosch.

Guillaume Le Roy (1938-2008)

Alle items van deze kunstenaar(4)
Geplaatst door  JBK
FA. (21)

407 verkochte items
Dit item is verkocht voor 30,00
Starttijd:26-06-2016 om 07:05
Eindtijd:07-07-2016 om 07:05
Biedingen (12)
frederique5
06 jul. / 23:31
€ 30
jpmr5503
06 jul. / 21:29
€ 25
PVH
06 jul. / 21:29
€ 20
jpmr5503
06 jul. / 21:28
€ 18
PVH
06 jul. / 21:28
€ 16
jpmr5503
06 jul. / 21:27
€ 14
PVH
06 jul. / 21:27
€ 12
jpmr5503
01 jul. / 21:09
€ 9
2763
01 jul. / 21:09
€ 7
jpmr5503
01 jul. / 21:09
€ 5
2763
01 jul. / 21:09
€ 3
jpmr5503
29 jun. / 20:46
€ 1