Gustav Adolf Daumiller - art deco beeldje begin 20e eeuw van naakt met groen aangebracht patina

Gustav Adolf Daumiller - art deco beeldje begin 20e eeuw van naakt met groen aangebracht patina kopen? Bied vanaf 250!
Gustav Adolf Daumiller - art deco beeldje begin 20e eeuw van naakt met groen aangebracht patina kopen? Bied vanaf 250!Gustav Adolf Daumiller - art deco beeldje begin 20e eeuw van naakt met groen aangebracht patina kopen? Bied vanaf 250!Gustav Adolf Daumiller - art deco beeldje begin 20e eeuw van naakt met groen aangebracht patina kopen? Bied vanaf 250!Gustav Adolf Daumiller - art deco beeldje begin 20e eeuw van naakt met groen aangebracht patina kopen? Bied vanaf 250!Gustav Adolf Daumiller - art deco beeldje begin 20e eeuw van naakt met groen aangebracht patina kopen? Bied vanaf 250!Gustav Adolf Daumiller - art deco beeldje begin 20e eeuw van naakt met groen aangebracht patina kopen? Bied vanaf 250!Gustav Adolf Daumiller - art deco beeldje begin 20e eeuw van naakt met groen aangebracht patina kopen? Bied vanaf 250!Gustav Adolf Daumiller - art deco beeldje begin 20e eeuw van naakt met groen aangebracht patina kopen? Bied vanaf 250!Gustav Adolf Daumiller - art deco beeldje begin 20e eeuw van naakt met groen aangebracht patina kopen? Bied vanaf 250!Gustav Adolf Daumiller - art deco beeldje begin 20e eeuw van naakt met groen aangebracht patina kopen? Bied vanaf 250!Gustav Adolf Daumiller - art deco beeldje begin 20e eeuw van naakt met groen aangebracht patina kopen? Bied vanaf 250!Gustav Adolf Daumiller - art deco beeldje begin 20e eeuw van naakt met groen aangebracht patina kopen? Bied vanaf 250!
  • Gustav Adolf Daumiller (1876-1962)
TypeBeeld / Object
StijlArt Deco
OnderwerpNaakt
Afmetingen9.2 x 3.3 x 3.3 cm (h x b x d)
GesigneerdHandgesigneerd
Oplage1
In metaallegering gegoten art deco beeldje (daterend begin 20e eeuw) van naakt met groen aangebracht patina, van beeldhouwer Gustav Adolf Daumiller (1876-1962).

Daumiller startte zijn studie in 1898 aan de Tekenacademie in Hanau, waarna hij vanaf 1902 verder studeerde aan de Academie voor Schone Kunsten in München. In de jaren 1902 tot 1904 vervolgde hij zijn kunstopleiding in Londen, van 1904 tot 1905 aan de Académie Julian in Parijs en aldaar van 1905 tot 1907 aan de École des Beaux-Arts.

Vanaf 1908 had hij een atelier in München, waar hij onder meer samenwerkte met de vooraanstaande Duitse beeldhouwer Adolf von Hildebrand. Gedurende de jaren hierna was hij regelmatig vertegenwoordigd op kunsttentoonstellingen. In 1939 baarde hij opzien toen zijn bronzen ruiterbeeldje met een banierdrager te paard op de Grote Duitse Kunsttentoonstelling in München voor 1500 Reichsmark werd gekocht door nazileider Theo Memmel. Tijdens de nationaalsocialistische periode maakte hij daarentegen ook ontwerpen voor sculpturen die door de firma Rosenthal tot porselein werden gemaakt.

Daumiller was lid van verschillende kunstenaarsorganisaties, waaronder de kunstenaarscoöperatie München en de kunstenaarsvereniging Allotria. Naast grote en kleine sculpturen ontwierp en maakte hij grafstenen, medailles en plaquettes. Zijn werken zijn slechts af en toe te vinden op veilingen.

Het beeldje is gemerkt aan de achterzijde en is in zeer goede staat.

Afmetingen: hoogte 9,2 cm, diameter plateau 3,3 cm
PrijsTot 5 kg.
Binnen Nederland € 13,50
Naar België € 20,50
Naar Duitsland € 25,00
Europese Unie € 25,00
Wereldwijd € 40,00

Gustav Adolf Daumiller (1876-1962)

Duits Duits

Geplaatst door  MorrisArt
Lid sinds 2021
2 verkochte items
3.3
9.2
3.3
Starttijd21-11-2022 om 11:28
Eindtijd26-11-2022 om 21:12
Openingsbod € 250
AfhalenNee is niet mogelijk
ObjectlocatieGroningen,  Nederland