Ruloff S.A. Manuputty - Contra
Type kunstwerk | Grafiek (handgesigneerd) |
Jaartal | 1954 |
Techniek | Litho |
Stijl | Abstract |
Onderwerp | Abstract |
Ingelijst | Alleen in Passe-partout |
Afmetingen | 45 x 65 cm (h x b) |
Passe-partout | 64 x 81 cm (h x b) |
Gesigneerd | Handgesigneerd |
Oplage | Épreuve d'Artiste, eigen druk van de kunstenaar |
Een grote 6-kleuren litho uit 1954 van de Belgische / Franse kunstenaar Gustave Singier (1909-1984), getiteld “Ciel et Mer” (“Hemel en Zee”), uitgegeven door de V.AE.V.O. (zie de informatie verderop in deze tekst).
-Gesigneerd en gedateerd met potlood.
-Deze litho is destijds gemaakt in een genummerde oplage van 150 exemplaren. Dit is een ongenummerde, eigen druk (‘Épreuve d’Artiste’) van de kunstenaar (staat linksonder geschreven met potlood).
-Niet ingelijst. Het werk zit achter een passe-partout geplakt.
-Afmetingen: Passe-partout, 64 x 81 cm. Beeld, 45 x 65 cm.
-Conditie: De litho is in goede staat met lichte zuurvlekjes aan de randen bij het passe-partout (buiten beeld). Het passe-partout is vergeeld en is vlekkerig.
Zie ook de foto’s voor een eigen indruk.
Herkomst: de V.AE.V.O., de Vereniging tot bevordering van het Aesthetisch Element in het Voortgezet Onderwijs, opgericht in 1908, opgeheven in 1971.
Deze vereniging gaf in de jaren ’60 een serie kunst-schoolplaten uit, waarbij diverse (internationaal) bekende kunstenaars uit die tijd de opdracht kregen om grafiek, zoals litho’s, houtsneden en etsen, te vervaardigen voor middelbare scholen.
Deze schoolplaten werden niet verkocht aan scholen maar door de V.AE.V.O. in grote kisten aan scholen toegestuurd voor een tijdelijke bruikleen. In de kist zaten 14 wissellijsten en ook een portefeuille met 8 kleinere platen, veelal litho's van moderne en abstracte schilderijen.
De platen waren met een passe-partout op de randen geplakt om ze op schilderijen te laten lijken. Ze werden in de wissellijsten gedaan en opgehangen in de scholen.
“Deze kunst-schoolplaten zijn (ook schoolplaat-geschiedkundig) zeer bijzondere werken met een totaal andere invalshoek dan de tot dusver gebruikte Huisje-Boompje-Beestje thema's welke op schoolplaten veelal waren afgebeeld. Niet het onderwerp van de schoolplaat staat hier centraal maar via de kleuren en de wijze van schilderen werd vooral de ontwikkeling van gevoel, emotie, creativiteit en expressie van de waarnemer aangesproken”.
(Naast dit werk bieden wij nog meer kunst-schoolplaten van de V.AE.V.O. ter veiling aan. Klik hiervoor op “Alle items van deze aanbieder”).
Informatie over de kunstenaar:
Gustave Singier (11
februari 1909, Waasten / Warneton, België - 5 mei 1984,
Parijs) was een Belgische/Franse niet-figuratieve schilder, actief in Frankrijk
waar hij deel uitmaakte van de nieuwe Parijse school voor lyrische
abstractie en de Salon de Mai.
Hij bracht zijn jeugd door in België en verhuisde
in 1919 naar Frankrijk. Vanaf zijn 14e jaar begon hij te schilderen.
In 1923-1926 studeerde hij aan de L'École Boulle, een academie voor Beeldende Kunsten, Architectuur en
Design. Vanaf 1927-1936 werkte hij als tekenaar en ontwerper van
interieurarchitectuur en meubels.
1936 kan worden beschouwd als een keerpunt in de
carrière van Singier als kunstenaar: hij ontmoette de schilder Charles Walch
die hem aanmoedigde om te schilderen en hem in contact bracht met de artistieke
wereld. Vanaf 1936 werd Singier’s werk geëxposeeerd in tal van Parijse
galeries.
In 1940, na het uitbreken van de Tweede
Wereldoorlog, werd Singier gemobiliseerd in het Belgische leger en na de Duitse
invasie van België naar Bagnols-op-Ceze gestuurd. Van 1941 tot 1944 werkte
Singier in de meubelwerkplaats van zijn vader. In 1941 sloot Singier zich aan
bij een groep jonge kunstenaars die hun werk exposeerden in de tentoonstelling
‘Vingt Peintres de tradition francaise’ in de Braun Gallery, een
tentoonstelling tegen de nazi-militaire bezetting. Hij een van de oprichters van de Salon de Mai, een
vereniging van kunstenaars tegen de nazi-ideologie en de veroordeling van
gedegenereerde, ontaarde kunst (‘Entartete Kunst’).
Net als veel andere
schilders van zijn generatie ontdekte Singier na de bevrijding van West-Europa Kandinsky,
Klee, Mondriaan en - via hen - abstracte kunst.
In 1947 werd Singier als Frans staatsburger genaturaliseerd.
In 1949 had hij zijn eerste solo-tentoonstelling
in de galerie Billiet-Caputo.
Van 1951 tot 1954 gaf Singier les aan de Ranson
Academy en van 1967 tot 1978 aan de Parijse Kunstacademie.
Gustave Singier stierf op 5 mei 1984. Hij is
begraven op de begraafplaats Montparnasse in Parijs.
(bron: Wikipedia)
-Het werk kan afgehaald worden in Amsterdam.
-Het werk kan binnen Nederland aangetekend verzonden worden via PostNL.
-Het werk kan binnen de EU verzonden
worden via GLS.
Let op: Verzending naar landen buiten de EU is niet mogelijk.
Verzendkosten:
Binnen Nederland: 15,00 euro.
Naar België, Duitsland, Frankrijk: 18,50 euro.
Vragen? Stuur even een mailtje.
Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.
Conditie | Goed | ||
De litho is in goede staat met lichte zuurvlekjes aan de randen bij het passe-partout (buiten beeld). Het passe-partout is vergeeld en is vlekkerig. Zie ook de foto’s voor een eigen indruk. | |||
Prijs | > 10KG of groter dan 1,00 x 0,50 meter
Objectlocatie | Amsterdam, Nederland |
Starttijd | 21-2-2020 om 11:31 |
Eindtijd | 2-3-2020 om 21:20 |