Hans Figura - Ingelijste ets op zijde , Stadsgezicht - Verkocht

Hans Figura - Ingelijste ets op zijde , Stadsgezicht kopen? Bied vanaf 50!

Verkoopprijs: € 57,50 (Incl. 15% veilingkosten)

Hans Figura - Ingelijste ets op zijde , Stadsgezicht kopen? Bied vanaf 50!Hans Figura - Ingelijste ets op zijde , Stadsgezicht kopen? Bied vanaf 50!Hans Figura - Ingelijste ets op zijde , Stadsgezicht kopen? Bied vanaf 50!Hans Figura - Ingelijste ets op zijde , Stadsgezicht kopen? Bied vanaf 50!Hans Figura - Ingelijste ets op zijde , Stadsgezicht kopen? Bied vanaf 50!Hans Figura - Ingelijste ets op zijde , Stadsgezicht kopen? Bied vanaf 50!Hans Figura - Ingelijste ets op zijde , Stadsgezicht kopen? Bied vanaf 50!Hans Figura - Ingelijste ets op zijde , Stadsgezicht kopen? Bied vanaf 50!Hans Figura - Ingelijste ets op zijde , Stadsgezicht kopen? Bied vanaf 50!Hans Figura - Ingelijste ets op zijde , Stadsgezicht kopen? Bied vanaf 50!Hans Figura - Ingelijste ets op zijde , Stadsgezicht kopen? Bied vanaf 50!Hans Figura - Ingelijste ets op zijde , Stadsgezicht kopen? Bied vanaf 50!Hans Figura - Ingelijste ets op zijde , Stadsgezicht kopen? Bied vanaf 50!Hans Figura - Ingelijste ets op zijde , Stadsgezicht kopen? Bied vanaf 50!Hans Figura - Ingelijste ets op zijde , Stadsgezicht kopen? Bied vanaf 50!Hans Figura - Ingelijste ets op zijde , Stadsgezicht kopen? Bied vanaf 50!

Geplaatst door  kunst_ikhebje
FA. (83)

2872 verkochte items
Alle items van deze verkoper (32)
  • Hans Figura (1898)
TechniekEts
DragerZijde
OnderwerpStadsgezicht
IngelijstIngelijst
Afmetingen29 cm x 22 cm (h x b)
Lijst49 cm x 38 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
  • Een ets van de Hongaars-Oostenrijkse kunstenaar Hans Figura (1898-1978), afgedrukt op witte zijde.
    -Gesigneerd rechtsonder met potlood.
    -Ingelijst in een houten lijst met passe-partout glasplaat.
    -Afmetingen: Lijst, 49 x 38 x 1,5 cm. Beeld / ets, 29 x 22 cm.
    -Herkomst: Uit een inboedel.
    -Conditie: De ets is in zeer goede staat. De houten lijst heeft slijtplekjes en heeft beschadigingen aan de lijstrand.
    Zie ook de foto’s voor een eigen indruk.
    Kan zo aan de muur.

    Informatie over de kunstenaar:
    Hans Figura werd geboren op 22 januari 1898 in het kleine stadje Nagy-Kikinda, Servië, vlakbij de Oostenrijks-Hongaarse grens, als zoon van Oostenrijkse ouders. In 1908 verhuisde het gezin terug naar Oostenrijk en vestigde zich in Wenen.
    -Opleiding: de Academie voor Schone Kunsten in Wenen (Akademie der bildenden Künste Wien).
    Hans Figura diende als officier in het Oostenrijkse leger tijdens WO I van 1916-1918 aan het Russische en Italiaanse front. Na de oorlog studeerde hij Geneeskunde aan de Universiteit van Wenen en zeven semesters later slaagde hij voor zijn eerste staatsexamen, maar besloot uiteindelijk dat hij de voorkeur gaf aan kunst boven geneeskunde. Na de dood van zijn ouders in 1922 wijdde hij zich volledig aan schilderen en etsen.
    Van 1923-1928 maakte hij kunststudiereizen door heel Europa, waaronder Duitsland, Italië, Frankrijk, België, Nederland, Engeland, Tsjecho-Slowakije en Hongarije. Zijn doorbraak was in 1924, toen zijn etsen in Italië en de Verenigde Staten werden tentoongesteld. In 1929 bezocht hij de Verenigde Staten en in 1930 reisde hij terug naar Frankrijk, Nederland en Zwitserland. Gedurende deze tijd onderhield hij studio's in zowel New York City als Wenen, Oostenrijk.
    Hij maakte meer dan 850 etsen, meestal in kleur en met aquatint, van de historische toeristische landschappen en stadsgezichten van Europa. Hij gebruikte ook af en toe zijde om op af te drukken.
    Hans Figura stierf op 17 februari 1978 in Wenen, Oostenrijk.

    -De ets kan afgehaald worden in Amsterdam.
    -De ets kan aangetekend verzonden worden via PostNL.
    Verzendkosten:
    -Binnen Nederland: 8,00 euro.
    -Naar België, Duitsland, Frankrijk: 15,00 euro.

    Vragen? Stuur even een mailtje.
    Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.

  • De ets is in zeer goede staat. De houten lijst heeft slijtplekjes en heeft beschadigingen aan de lijstrand.
    Kan zo aan de muur.

Hans Figura (1898)

Alle items van deze kunstenaar
Geplaatst door  kunst_ikhebje
FA. (83)

2872 verkochte items
38 cm
49 cm
22 cm
29 cm
Dit item is verkocht voor 57,50(Incl. 15% veilingkosten)
Starttijd:13-05-2022 om 11:51
Eindtijd:27-05-2022 om 19:09
Jouke
25 mei / 22:50
€ 50