Hans Köhler - Computer Art, zeefdruk

Hans Köhler - Computer Art, zeefdruk kopen? Bied vanaf 60!
Hans Köhler - Computer Art, zeefdruk kopen? Bied vanaf 60!Hans Köhler - Computer Art, zeefdruk kopen? Bied vanaf 60!
  • Hans Köhler
TypePrenten & Uitgaves
Jaartal1972
StijlMinimalistisch
IngelijstNiet Ingelijst
Afmetingen60 cm x 60 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
Prachtige computer-gegenereerde compositie van Hans Köhler uit 1972.  Computer Art wordt meer en meer mainstream en als kunst beschouwd, zie de recente ontwikkeling van bijvoorbeeld NFT’s in de cryptowereld die door de grootste veilinghuizen ter wereld worden geveild.  Maar al decennialang, beginnend in de late jaren 60, werd er kunst gemaakt met computers.

Dit kunstwerk van Hans Köhler (Duitsland) was in 1973 in de serie A01-A08 te zien in het Zagreb Museum voor Hedendaagse Kunst als onderdeel van de tentoonstelling Tendencies 5.  Zeefdruk op glad papier, in goede conditie.

Afmetingen: 60cm x 60cm (blad), 50cm x 50cm (beeld zeefdruk)

De kunst van Hans Köhler balanceerde altijd tussen vrije en grafische kunsten.  Hij studeerde schilderkunst en grafische vormgeving aan de Staatliche Akademie der Bildenden Künste in Stuttgart.  Na zijn afstuderen deed hij een stage in kleurenlithografie.  De ervaring en kennis die hij in die tijd heeft opgedaan komt duidelijk terug in deze serie.  Köhler werkte als art director voor de fotografiefabrikant Kodak en hij was hoofd design voor IBM in Duitsland.  Dankzij zijn functie kon hij de serie Computer Art IBM Edition A01 – A08 maken.  Met deze serie liet Köhler de brede waaier aan mogelijkheden zien die grafische toepassingen bieden.

De randen van het blad wat vlekkerig en beschadigd maar ingelijst met passe-partout is het werk zeer goed.

Hans Köhler

Alle items van deze kunstenaar (1)

Geplaatst door  Rosser
FA. (179)

3143 verkochte items
Alle items van deze verkoper (240)
60 cm
60 cm
Sluit over 1d 22u 34m 12s
Openingsbod€ 60
ObjectlocatieDiemen,  Nederland
VerzendingAlleen binnen Europa
Starttijd:17-01-2023 om 13:58
Eindtijd:30-01-2023 om 19:27