Heidi Lange - Zonder Titel 1982 Batik "Masai bruidspaar." - Verkocht

Heidi Lange - Zonder Titel 1982 Batik "Masai bruidspaar." kopen? Bied vanaf 1!

Heidi Lange - Zonder Titel 1982 Batik "Masai bruidspaar." kopen? Bied vanaf 1!Heidi Lange - Zonder Titel 1982 Batik "Masai bruidspaar." kopen? Bied vanaf 1!Heidi Lange - Zonder Titel 1982 Batik "Masai bruidspaar." kopen? Bied vanaf 1!Heidi Lange - Zonder Titel 1982 Batik "Masai bruidspaar." kopen? Bied vanaf 1!Heidi Lange - Zonder Titel 1982 Batik "Masai bruidspaar." kopen? Bied vanaf 1!
  • Heidi Lange (1940)
Type kunstwerkSchilderij
Jaartal1982
OnderwerpPortret
IngelijstIngelijst
Afmetingen39.5 x 39.5 cm (h x b)
Incl. lijst42 x 42 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd

  • Heidi Lange (1948)
  • Voorstelling in Batik techniek.
  • Op doek in lijst achter glas.

Biografie (Bron website Invalueable)
''Heidi Lange is een gerenommeerd kunstenares, een ervaren professionele gids, een fervent reizigster en een succesvolle zakenvrouw. Ze vindt nog steeds tijd om te skiën in de noordelijke Zweedse Laplands. Haar internationale achtergrond is net zo divers als het spectrum van haar kunstwerken. Ze is van Duitse afkomst met een Zweeds erfgoed en groeide op in Solna aan de rand van Stockholm. Na haar universitaire studies taalkunde en kunstgeschiedenis, ging ze twee jaar naar Bergh's Reklamskola en studeerde ze af in publishing art design.

Haar eerste reizen brachten haar naar Frankrijk en na een jaar freelancen in Parijs maakte ze kennis met de beroemde reliëftechniek van Theo Kerg en kreeg ze een beurs aangeboden om te studeren aan de bekende Kunstacademie in Rome. Zij nam het aanbod aan en studeerde vier jaar lang bij Professor Mafai en Avenali. Deze periode was zeer belangrijk in de evolutie van Heidi's kunstwerken. De invloed van de oude Romeinse cultuur en de multiculturele sociale omgeving van de kunstacademie gaven Heidi nieuwe energie en inspiratie. Haar kunstwerken evolueerden naar bysantine collages van schilderijen, ze experimenteerde met haar eerste licht in brand gestoken schilderijen, wat het begin markeerde van haar bekendheid als "de kunstenaar met penseel en blaastoorts".

Binnen 4 jaar kreeg ze de hoogste erkenning van de academie: De Minerva Prijs voor beste student. In deze periode ontmoette ze ook haar toekomstige echtgenoot; Alessandro,
een ingenieur werkzaam in de filmindustrie van de Verenigde Kunstenaars. Met hem reisde ze naar Colombia en speelde een jaar in de film Quemada met Marlon Brando.

In 1970 ontdekten ze Oost-Afrika, en besloten ze in Kenia's prachtige Rift Valley te blijven, waar ze tot op heden nog steeds het grootste deel van het jaar wonen. Heidi was gefascineerd door de Afrikaanse stammen en hun culturele tradities. Vooral de Masai, de moedigste krijgers en beroemde nomaden van de Serengeti en de Mara savanne vlaktes, zijn terug te vinden in honderden van haar gezeefdrukte prints. Deze zeefdrukken, tie dye prints, zijn zeer beroemd geworden en bevinden zich in vele kunstgalerijen en musea over de hele wereld. De culturele traditie van de Masai als nomadische veehouders werd al snel de link met de nomadische lapstammen in Heidi's thuisland - het noorden van Zweden. Veel gelijkenissen in hun levenswijze en tradities zijn te zien in haar etnische ontwerpen van Lapland. Zelfs haar Afrikaanse rotsschilderingen brachten haar terug naar Zweden naar de karakteristieke rotsschilderingen van Bohuslan. De laatste jaren heeft Heidi zich gericht op de Vikingontwerpen en deze bestudeerd; in het bijzonder de beeldstenen van Gotland. ''
Vertaald met www.DeepL.com/Translator (gratis versie)

Biography (Source website Invalueable)
''Heidi Lange is a renowned artist, and experienced professional guide, and avid traveller and a successful business woman and still finds time to ski through the Northern Swedish Laplands. Her international background is as diverse as the spectrum of her artwork, being of German origins with a Swedish heritage, she grew up in Solna on the periphery of Stockholm. After her university degree in linguistics and art history, she attended Bergh's Reklamskola for two years and graduated in publishing art design.

Her first travels took her to France and after one year of freelancing in Paris, she became aquainted with Theo Kerg's famous artistic relief technique and was offered a scholarship to study in the well known Art Academy in Rome. She accepted the offer and studied for four years with Professor Mafai and Avenali. This period was very important in the evolution of Heidi's artwork. The surrounding influence of anciend Roman culture and the multi-cultural social environment of the art academy gave Heidi new energy and inspiration. Her artwork evolved into bysantine collages of paintings, she experimented with her first lightly fire torched paintings, marking the beginning of being distinguished as "the artist with a brush and a blow-torch".

Within 4 years, she was awarded the highest recognition from the academy: The Minerva Prize for best student. During this time, she also met her future husband; Alessandro,
an engineer working int he United Artist film industry. With him, she travelled to Colombia and was enrolled in the film Quemada with Marlon Brando for one year.

In 1970, they discovered East Africa, and decided to stay in Kenya's beautiful Rift Valley where to date they still live for most of the year. Heidi was fascinated by the African tribes and their cultural traditions. Especially the Masai, the bravest of the warriors and famous nomads of the Serengeti and teh Mara savannah plains, have featured in hundreds of her silk screened prints. These silk screen, tie dye prints, have become quite distinctly famous, finding themselves in many of the art galleries and museums all over the world. The Masai's cultural tradition as nomadic pastoralists soon became the link to the nomadic lap tribes in Heidi's homeland - the North of Sweden. Many similarities in their ways of life and traditions can be seen from her ethnic designs of Lapland. Even her African rock paintings brought her back to Sweden to the characteristic rock-paintings of Bohuslan. Over these last years, Heidi has focused and studied the Viking designs; in particular the picture stones from Gotland. ''

Werk in zeer goede conditie. Lijst heeft enkele niet storende gebruiksporen.
PrijsTot 10 kg.
Binnen Nederland € 7,25
Naar België € 13,00
Naar Duitsland € 13,00
Europese Unie € 13,00
Wereldwijd € 30,00

Heidi Lange (1940)

Zweeds Zweeds

Geplaatst door  djs
Lid sinds 2018
53 verkochte items
Alle items van deze verkoper (1)
42 cm
42 cm
39.5 cm
39.5 cm

ObjectlocatieHaarlem,  Nederland
Starttijd11-7-2022 om 21:04
Eindtijd18-7-2022 om 22:55
Biedingen (16)