Hendrik Spilman - Laren - ‘t Dorp Laaren in Gooyland - Verkocht

Hendrik Spilman - Laren - ‘t Dorp Laaren in Gooyland kopen? Bied vanaf 35!
Prenten voor 1900

Hendrik Spilman - Laren - ‘t Dorp Laaren in Gooyland kopen? Bied vanaf 35!Hendrik Spilman - Laren - ‘t Dorp Laaren in Gooyland kopen? Bied vanaf 35!
  • Hendrik Spilman (1721-1784)
TypePrenten voor 1900
Periode< 1800
TechniekGravure
OnderwerpStadsgezicht
IngelijstNiet Ingelijst
Afmetingen14.5 x 19.3 cm (h x b)
GesigneerdIn de plaat gesigneerd
‘t Dorp Laaren in Gooyland
Zeer weinig aangeboden.

Laren in het Gooi, gezien vanaf de oostelijke zijde van de Brink. Op de voorgrond de drenkplaats Coeswaerde.
Centraal in het beeld zien we de Johanneskerk van de Protestantse Gemeente Laren. Links zien we het gebouw van café het Bonte Paard.

Kopergravure van Hendrik Spilman (signatuur). Waarschijnlijk uit de jaren ‘40 van de 18de eeuw.
Plaatrand: 14,5 x 19,3 cm.
Onbeschadigd en in goede staat. Scherpe afdruk. Met achterzijde van de bovenrand op stevig papier bevestigd.

Spilman graveerde behalve naar eigen tekeningen, vooral naar tekeningen van anderen, zoals bijvoorbeeld Jan de Beijer, Abraham de Haan, Cornelis Pronk e.a.
Niet achterhaald is in welk boek (midden 18de eeuw) de prent opgenomen was.
Geen beschadigingen
Binnen Nederland € 9,05
Naar België € 12,50
Naar Duitsland € 12,50
Europese Unie € 14,50
Wereldwijd € 18,50

ObjectlocatieUtrecht,  Nederland
Starttijd23-7-2021 om 6:33
Eindtijd8-9-2021 om 22:41