Hendrikus Elias Roodenburg (1895-1987): Ets –Rhenen–Gesigneerd & ingelijst-1967

Hendrikus Elias Roodenburg (1895-1987): Ets –Rhenen–Gesigneerd & ingelijst-1967  kopen? Bied vanaf 22!

Verkoopprijs: € 22,00

Hendrikus Elias Roodenburg (1895-1987): Ets –Rhenen–Gesigneerd & ingelijst-1967  kopen? Bied vanaf 22!Hendrikus Elias Roodenburg (1895-1987): Ets –Rhenen–Gesigneerd & ingelijst-1967  kopen? Bied vanaf 22!Hendrikus Elias Roodenburg (1895-1987): Ets –Rhenen–Gesigneerd & ingelijst-1967  kopen? Bied vanaf 22!Hendrikus Elias Roodenburg (1895-1987): Ets –Rhenen–Gesigneerd & ingelijst-1967  kopen? Bied vanaf 22!Hendrikus Elias Roodenburg (1895-1987): Ets –Rhenen–Gesigneerd & ingelijst-1967  kopen? Bied vanaf 22!Hendrikus Elias Roodenburg (1895-1987): Ets –Rhenen–Gesigneerd & ingelijst-1967  kopen? Bied vanaf 22!Hendrikus Elias Roodenburg (1895-1987): Ets –Rhenen–Gesigneerd & ingelijst-1967  kopen? Bied vanaf 22!

Geplaatst door  kunst_ikhebje
FA. (72)

2663 verkochte items
  • Hendrikus Roodenburg (1895-1987)
GesigneerdHandgesigneerd

Een ingelijste ets van de Haagse kunstenaar  Hendrikus Elias Roodenburg uit 1972. De voorstelling op de ets is een watergezicht in Rhenen (‘Rhenen’ staat rechtsonder in de ets vermeld).

De ets is handgesigneerd met potlood en heeft ook het monogram linksonder in de ets: HER 67’.

Ingelijst in een houten lijstje met passe-partout en glasplaat.

Afmetingen: Lijst, 19 x 21 cm. Beeld, 10 x 13,5 cm.

Herkomst: Uit een particuliere kunstverzameling.

Conditie: De ets is in zeer goede staat. De lijst heeft slijtplekjes: aan de bovenrand ‘witte plekjes’ en aan de onderrand 1 ‘wit plekje’.

Zie ook de foto’s.

KLAAR OM OP TE HANGEN.

Gelijktijdig met deze ets bieden wij meerdere etsen van Hendrikus Elias Roodenburg ter veiling aan. Klik hiervoor op “Alle items van deze verkoper”.

Informatie over de kunstenaar:

Hendrikus Elias Roodenburg (Den Haag, 23 juli 1895 - Wassenaar, 27 april 1987) was een Nederlandse schilder, tekenaar, graficus, etser, aquarellist en drogenaaldgraveur. Hij leerde het vak van graficus Philippe Zilcken. Roodenburg werd vooral bekend om zijn stadsgezichten van onder meer Amsterdam, Rotterdam en Utrecht. In de jaren '60 kon men bij Nutroma sparen voor een koffie- en ontbijtservies van Villeroy & Boch. Op het servies waren Roodenburgs zwartwit-tekeningen van Amsterdamse stadsgezichten afgebeeld.

Hij werkte als kunstenaar zowel in Nederland (Den Haag, Rhenen, Wassenaar) als in Noord-Italië.

Roodenburg was lid van  kunstenaarsverenigingen Arti et Amicitiae in Amsterdam,  van de Vereeniging Sint Lucas (Amsterdam) en Pulchri Studio (Den Haag) en de Beroepsvereniging van Beeldende Kunstenaars (BBK). In het boek H.E. Roodenburg (1895-1987): topografisch etser is een vrijwel compleet overzicht gegeven van het grafisch werk van Roodenburg.

Titel: “Rhenen”.

Kunstenaar: Hendrikus Elias Roodenburg

Techniek: Ets.

Jaartal:  1967.

Ingelijst: In een houten lijstje met passe-partout en glasplaat.

Gesigneerd: Met potlood rechtsonder en het werk heeft ook het monogram linksonder in de ets: ‘HER’.

Oplage: Onbekend.

Zie ook de foto’s.

KLAAR OM OP TE HANGEN.

-De ets kan afgehaald worden (in Amsterdam).

-De ets kan (aangetekend) verzonden worden via Postnl.

Verzendkosten:

Binnen Nederland: 8,00 euro (aangetekende verzending met ‘track en trace’).

Naar België: 8,00 euro (bij verzending via KIALA). Bij verzending via Postnl: 15,00 euro.

Vragen? Stuur gerust even een mailtje.

Dit item is verkocht voor 22,00

Starttijd:03-10-2015 om 16:43
Eindtijd:11-10-2015 om 21:43

artb
3 okt. / 20:03
€ 22