Een abstract expressionistisch schilderij van Henk Hesselius (1927 – 2021). De verfstreken, geplaatst tegen een rustige achtergrond waar de textuur van het bord doorheen te zien is, creëren een gevoel van beweging in de ruimte, als linten in de wind. Dit stuk is een mooi voorbeeld van het werk van Hesselius na zijn CoBrA-periode.
Gesigneerd en gedateerd achterzijde.
Over de kunstenaar:
Henk Hesselius behoort tot de eerste naoorlogse generatie moderne beeldend kunstenaars. Henk Hesselius, geboren op 23 mei 1927 te Amsterdam, studeerde eerst werktuigbouwkunde en vervolgde zijn opleiding aan de Rijksacademie voor Beeldende Kunsten. Een tijdgenoot van Corneille en Karel Appel, zijn vroege werk is nauw verbonden met CoBRA, hoewel hij nooit lid werd. Aan het begin van zijn carrière manifesteerde Hesselius zich, net als Karel Appel, als een ‘actieschilder’. Later werd zijn stijl meer gestructureerd. Zijn schilderijen kenmerken zich door het gebruik van felle kleuren en sterke penseelstreken. Zijn manier van schilderen geeft zijn abstracte werken een enorme expressie en beweging. Later in zijn carrière stapte hij over op beeldhouwkunst en maakte hij grote stukken van metaal. Hesselius vervulde diverse functies binnen commissies en instellingen, zoals de adviescommissie Beeldende Kunst, Amsterdamse Kunstraad, Federatie en werkgroep Gaasperdam, en was acht jaar voorzitter van de Nederlandse Kring van Beeldhouwers. Ter gelegenheid van zijn 80ste verjaardag organiseerde Museum van der Togt in 2007 een solotentoonstelling. Zijn werk bevindt zich in openbare collecties en in tal van particuliere (inter-)nationale collecties.