Grote oliepastel op papier.
Afmetingen: 30 x 44 cm en 50 x 65 cm met passe partout. In te lijsten
Linksonder gesigneerd en gedateerd door de kunstenaar.
Henri Matchavariani (geboren in 1939) is een Franse schilder, kalligraaf en illustrator van Georgische en Roemeense afkomst. Hij was een art director in Parijs en Milaan. Hij heeft talrijke illustraties gemaakt voor de pers (Vogue) en reclamecampagnes, met name voor Air France. Hij werkte nauw samen met Helmut Newton aan een project voor Cacharel. Zijn kunst wordt geleid door de elegantie van de lijn en door een gebaar van fantasierijke vluchten, geïnspireerd door het Oosten. Zijn kalligrafie treedt in de voetsporen van Christian Dotremont.
Een tentoonstelling "Henri Matchavariani en Christian Dotremont" is binnenkort gepland.
"Slechts een paar slagen, als een economie, als een strikte noodzaak voor het teken.
Slechts een paar streken als een trilling van pastel of inkt in de stilte van mijn witte lakens.
Gewoon een paar slagen, en niets meer dan dat".
Henri Matchavariani