Henri van de Velde (1896-1969). Damesportret. Olieverf op doek bevestigd op paneel. Gesigneerd op de achterzijde.
Henri van de Velde woonde en werkte in Amsterdam, Laren tot 1936, Blaricum, Florence, Amsterdam tot 1940, Vreeland tot 1949; sindsdien in Abcoude.
Henri van de Velde was leerling van H.M. Krabbé en prof. Dörmer te München. Hij studeerde verder te Parijs en Florence. Was lid van St. Lucas en Arti et Amicitiae te Amsterdam.
Hij schilderde, tekende (ook pastel en pen), aquarelleerde, etste en lithografeerde; in het begin van zijn carrière composities met dieren en later bijna uitsluitend figuren met een bijbelse of mythologische onderwerpen.
In Blaricum laat hij in 1929 de boerderij 'de Zeven linden' door de architect Wouter Hamdorff verbouwen tot atelierwoning. Later verhuisde hij naar een boerderij op de Kerklaan in Blaricum.