Henri van Lerven - Veluwezoom | TOP aquarelschilderij (1951) - mooi ingelijst

Henri van Lerven - Veluwezoom | TOP aquarelschilderij (1951) - mooi ingelijst kopen? Bied vanaf 125!
Henri van Lerven - Veluwezoom | TOP aquarelschilderij (1951) - mooi ingelijst kopen? Bied vanaf 125!Henri van Lerven - Veluwezoom | TOP aquarelschilderij (1951) - mooi ingelijst kopen? Bied vanaf 125!Henri van Lerven - Veluwezoom | TOP aquarelschilderij (1951) - mooi ingelijst kopen? Bied vanaf 125!Henri van Lerven - Veluwezoom | TOP aquarelschilderij (1951) - mooi ingelijst kopen? Bied vanaf 125!Henri van Lerven - Veluwezoom | TOP aquarelschilderij (1951) - mooi ingelijst kopen? Bied vanaf 125!Henri van Lerven - Veluwezoom | TOP aquarelschilderij (1951) - mooi ingelijst kopen? Bied vanaf 125!Henri van Lerven - Veluwezoom | TOP aquarelschilderij (1951) - mooi ingelijst kopen? Bied vanaf 125!Henri van Lerven - Veluwezoom | TOP aquarelschilderij (1951) - mooi ingelijst kopen? Bied vanaf 125!Henri van Lerven - Veluwezoom | TOP aquarelschilderij (1951) - mooi ingelijst kopen? Bied vanaf 125!Henri van Lerven - Veluwezoom | TOP aquarelschilderij (1951) - mooi ingelijst kopen? Bied vanaf 125!Henri van Lerven - Veluwezoom | TOP aquarelschilderij (1951) - mooi ingelijst kopen? Bied vanaf 125!Henri van Lerven - Veluwezoom | TOP aquarelschilderij (1951) - mooi ingelijst kopen? Bied vanaf 125!Henri van Lerven - Veluwezoom | TOP aquarelschilderij (1951) - mooi ingelijst kopen? Bied vanaf 125!Henri van Lerven - Veluwezoom | TOP aquarelschilderij (1951) - mooi ingelijst kopen? Bied vanaf 125!Henri van Lerven - Veluwezoom | TOP aquarelschilderij (1951) - mooi ingelijst kopen? Bied vanaf 125!
  • Henri van Lerven (1875-1954)
Type kunstwerkSchilderij
Jaartal1951
TechniekGouache
StijlImpressionistisch
IngelijstIngelijst
Afmetingen31 x 48.5 cm (h x b)
Incl. lijst55 x 72 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Wat een plaatje is dit aquarelschilderij van de veelzijdige vakman Henri van Lerven (1875-1954)! Dit kunstwerk behoort beslist tot het beste van wat Van Lerven in deze techniek heeft vervaardigd.
Gemaakt in 1951, voorstellende het landschap van de Veluwezoom, waarschijnlijk omgeving Oosterbeek-Wolfheze-Heelsum of omgeving Rozendaal-Velp-Rheden (De Posbank)
Met de hand gesigneerd, rechtsonder incl. jaartal.
Zeer fraai en professioneel ingelijst met dubbel passe-partout in een sjieke houten lijst met goudkleurige randen, voorzien van glas.
Mede dankzij het degelijke inlijsten verkeert het werk in onberispelijke staat. Het kan zo aan de muur! Paar gebruiksplekjes op de lijst, maar mag eigenlijk geen naam hebben, zie laatste detailfoto's
Foto's maken deel uit van de beschrijving. De eerste foto geeft de kleuren het beste weer!

Over de kunstenaar:
Nicolaas Hendrik (Henri) van Lerven, geboren in Den Haag, 28 februari 1875, overleden in Arnhem op 17 september 1954.  Broer van kunstenaar G.J. (Gerard) van Lerven.
Henri was een kunstenaar, keramist, kunstminnaar, kunsthandelaar en ondernemer. Woonde al vanaf 1883 in omgeving van Arnhem, nabij Oosterbeek, Wolfheze, Heelsum en Renkum.

Henri van Lerven was zeer begaafd, hij was niet alleen kunstenaar maar ook chemicus op wiens naam meerdere patenten stonden. Hij was muzikaal en een goede schaker.
In zijn latere leven verwierf hij grote bekendheid als zéér kundig restaurateur van schilderijen.
Hij begon zijn carrière als bankbediende maar al snel koos hij voor de kunst.
Van Lerven was lid van De Geldersche Broederschap (Vrijmetselarij) van Arnhem en hield daar in 1913 een werkstuk (lezing) met als onderwerp: Kunst in verband met de Vrijmetselarij.
Vanaf zijn jonge jaren schilderde hij en hij maakte gedurende zijn leven een belangrijk en uitgebreid oeuvre van tekeningen, olieverf- en aquarelschilderijen. In 1921 debuteerde hij bij Artibus Sacrum aan de Korenmarkt op een tentoonstelling van werken van de leden met drie landschappen in zwart krijt.

Henri van Lerven had een kunsthandel in Arnhem, in kunstzaal Gerbrandts op hoek van de Grote Oord en later in de Bakkerstraat. Hij introduceerde daar onbekende schilders door hun werk te tonen en te verkopen, bijvoorbeeld Johannes Theodorus (Jan) Toorop, Bernardus Antonius Maria Janssen ( 1874-2006), Rie Cramer, de toen (1912) hypermoderne schilders zoals de expressionist Wassily Kandinsky en de Kubist Henri Le Fauconnier.
Ook slaagde hij er in Th. A.C. Colenbrander op hoge leeftijd tot nieuwe ontwerpen te inspireren. Hij ontdekte de mysticus Dirk Ocker (1882-1958) aan de Plasmolen en zijn verdroomde kunst.
In 1921 was hij mede-oprichter en de eerste directeur van de plateelbakkerij Ram in Arnhem, hij ontwierp voor de Ram vele serviezen.

Van Lerven maakte deel uit van de groep 'Veluwe schilders' en heeft op latere leeftijd veel landschappen van de midden-Veluwe in Oost-Indische inkt en aquarellen gemaakt. Vooral in deze laatste techniek bereikte hij een hoogtepunt. Zijn heidegezichten zijn vermaard. Hij werd mede geïnspireerd door het werk van Vincent van Gogh. Ook verzorgde hij rondleidingen bij het Arnhems museum en gaf cursussen aan jongeren.
In 1950, ter gelegenheid van zijn 75e verjaardag, werd een uitgebreide tentoonstelling van zijn werk gehouden ten huize van zijn zoon. Op latere leeftijd verhuisde hij naar Oosterbeek waar hij op 17 januari 1954 overleed.

Bron: Wikipedia
Het geheel verkeert in fantastische staat en kan zo aan de muur!
Prijs> 10KG of groter dan 1,00 x 0,50 meter
Binnen Nederland € 17,50
Naar België € 28,50
Naar Duitsland € 28,50
Europese Unie € 39,50

Henri van Lerven (1875-1954)

Nederlands Nederlands

Geplaatst door  takamine
Lid sinds 2020
318 verkochte items
72 cm
55 cm
48.5 cm
31 cm
Starttijd24-3-2023 om 19:41
Eindtijd4-4-2023 om 21:31
Openingsbod € 125
ObjectlocatieHoorn,  Nederland