Henri Cassiers (1858-1944). Haarlemmersluis en Lutherse kerk te Amsterdam.
Schilder van landschappen, marines, stadsgezichten en genretaferelen. Lithograaf, etser en illustrator. Zijn voorkeur gaat uit naar de aquarel en hij bereikt erin de hoogste top; J. Ensor noemt hem de Prins der Belgische aquarellisten. Onderneemt talrijke reizen naar de meeste West-Europese landen met een rijke artistieke oogst. Het gebied van de Zuiderzee heeft echter zijn voorkeur. Dit merk je hier in deze aquarel aan de Zeeuwse klederdracht.
Vanaf 1905 combineert hij succesrijk aquarel en gouache en ontwikkelt hierbij een zeer persoonlijke stijl en factuur. Bij leven zal hij echter vooral furore maken als decoratief kunstenaar en als realisator van een zeer groot aantal lithografische affiches, prentkaarten en wandplaten, o.m. voor uitgeverij Dietrich. Voorzitter van de Koninklijke Belgische Maatschappij van Aquarellisten (1907-38).