Type kunstwerk | Tekening / Aquarel |
Periode | 1800 t/m 1899 |
Techniek | Aquarel |
Stijl | Realistisch |
Onderwerp | Stadsgezicht |
Ingelijst | Ingelijst |
Afmetingen | 54 x 35 cm (h x b) |
Incl. lijst | 77 x 58 cm (h x b) |
Gesigneerd | Handgesigneerd |
Conditie | |
Conditie | Zeer Goed |
Ik bied deze twee aquarellen aan van Hermanus Koekkoek de Jr (1836). Werk is r.o. en lo.o gesigneerd met L. van Staaten, Dit is een pseudoniem wat hij gebruikte tijdens zijn periode in Londen. Beide aquarellen verkeren in een bijzonder goede conditie, geen vlekken of verkleuringen etc. zichtbaar. Ook de kleuren zijn erg mooi gebleven. Let wel: dit is een origineel werk en geen reproductie, litho of iets dergelijks! Afmetingen aquarellen: 54x35 cm beide in frame (77x58) Hermanus jr. was leerling van zijn vader Hermanus sr. Woonde en werkte in Amsterdam en Nieuwer-Amstel. Vanaf de jaren zestig verbleef hij regelmatig in Londen, waar hij zich in 1869 definitief vestigde en in 1880 een kunsthandel opende. Naast eigen werk verkocht Hermanus jr in Engeland veel werk van familieleden, onder anderen van zijn vader en van zijn oom B.C. Koekkoek.
Hij schilderde vnl. zee-, rivier- en strandgezichten; werkte in Engeland ook onder het pseudoniem 'Jan van Couver' en 'L. van Staaten'. Zowel in Engeland als in Nederland heeft Hermanus jr. samengewerkt met de landschapschilder Lion Schulman. Rond 1880 wordt zijn werk minder romantisch en is de invloed van de 'Haagse School' herkenbaar.
Afhalen | Het werk is af te halen op locatie. Als koper dient u zelf verpakkingsmateriaal mee te nemen. De locatie is: Roermond, Nederland |
Starttijd | 25-5-2022 om 23:34 |
Eindtijd | 3-6-2022 om 22:14 |
Objectlocatie | Roermond, Nederland |