Honore Daumier - Honoré Daumier (1808-1879) | Le grand escalier du palais de justice

Honore Daumier - Honoré Daumier (1808-1879) | Le grand escalier du palais de justice kopen? Bied vanaf 35!

Tekening / Aquarel

Verkoopprijs: € 40,25 (Incl. 15% veilingkosten)

Honore Daumier - Honoré Daumier (1808-1879) | Le grand escalier du palais de justice kopen? Bied vanaf 35!Honore Daumier - Honoré Daumier (1808-1879) | Le grand escalier du palais de justice kopen? Bied vanaf 35!

Geplaatst door  MarcoMostert
FA. (1)

Lid sinds 2017
16 verkochte items
Alle items van deze verkoper (3)
  • Honore Daumier (1808-1879)
TypeTekening / Aquarel
Periode1800 t/m 1899
TechniekCollage
StijlRealistisch
IngelijstIngelijst
Afmetingen30 cm x 24 cm (h x b)
Lijst32 cm x 26 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd

Honoré Daumier (1808-1879) | Le grand escalier du palais de justice

De Franse satiricus Honoré Daumier (1808-1879) staat bekend om zijn (spot)prenten en karikaturen waarin hij de academische, juridische en medische wereld en de advocatuur op de hak neemt.

Tijdens zijn leven stond Daumier vooral bekend als politiek en sociaal satiricus. Na zijn dood begon men ook de esthetische kwaliteit van zijn schilderijen en beeldhouwwerken in te zien. Daumier begon zijn loopbaan als grafisch artiest na een opleiding in de lithografie. In 1832 werd hij wegens majesteitsschennis voor zes maanden gevangengezet vanwege een monarchie kritische satire over Lodewijk Filips van Frankrijk, die hij als Gargantua afbeeldde. Sinds het einde van de jaren veertig gebruikte hij vaker waterverf en oliën in plaats van lithografieën. In de zeventiger jaren ging zijn zicht achteruit en in 1873 was hij bijna blind. Daumier werd bewonderd door Camille Corot (die hem van de armoede redde toen hij blind was geworden), Eugène Delacroix, Charles Baudelaire, Honoré de Balzac en veel 20e-eeuwse expressionisten. Een werk van Daumier, Christus en zijn apostelen, hangt in het Rijksmuseum Amsterdam. Daumiers spotprenten op advocaten en rechters zijn nog steeds zeer populair onder juristen en sieren menige advocatenpraktijk. Meer dan 7500 werken van Daumier worden behouden in het Hammer Museum in Los Angeles.

Conditie:             Prent verkeert in goede staat

Stijl:                       Karikatuur / Satire

Thematiek:        Rechtszitting

Kleur:                   Monochroom

Materiaal:           Prent op papier

Lijst:                      Ingelijst in eenvoudige houten lijst

Dimensies:         32x26x1 cm

RKD:                      Geregistreerd

Honore Daumier (1808-1879)

Alle items van deze kunstenaar(2) Geplaatst door  MarcoMostert
FA. (1)

Lid sinds 2017
16 verkochte items
26 cm
32 cm
24 cm
30 cm

Dit item is verkocht voor 40,25(Incl. 15% veilingkosten)

Starttijd:27-01-2020 om 12:51
Eindtijd:11-02-2020 om 20:35

PascalDeRoeck
11 feb. / 20:28
€ 35