Het schilderij is gesigneerd en gedateerd 'H.v.Hille apr.1957. apr. '59' (linksonder). Hubert van Hille (1903-1983) werkte in een expressionistisch realistische stijl. Dit olieverf schilderij valt direct op door zijn eigenzinnige compositie en opzienbarende coloriet. Het werk van Van Hille is opgenomen in de collecties van Nederlandse musea, zoals het Rijksmuseum, Kröller-Müller en het Stedelijk Museum Zutphen. De kunstenaar zet op fraaie wijze harde en felle kleuren af tegen een rustige achtergrond. Het schilderij is in het originele/oorspronkelijke frame ingelijst (met originele labels) en klaar om aan de muur op te hangen. Hubert van Hille werd geboren op Ambon in Indonesië, maar keerde in 1911 terug met zijn ouders naar Nederland. Van Hille groeide op in Zutphen en studeerde vervolgens rechten aan de Universiteit Utrecht. Uiteindelijk koos hij voor het onzekere bestaan van het kunstenaarschap en sloot hij zich na de Tweede Wereldoorlog aan bij het Twentse kunstenaars collectief De Nieuwe Groep.
Zeer Goed
Geen beschadigingen, oppervlaktevuil of restauraties. Het schilderij zit in de originele lijst.
Tot 5 kg.
€ 13,50
Naar België
€ 19,50
€ 19,50
Europese Unie
€ 19,50