Hugo Claus - Jaski Art Catalogus - gesigneerde zeefdruk + boek in linnen kaft - Verkocht

Hugo Claus - Jaski Art Catalogus - gesigneerde zeefdruk + boek in linnen kaft kopen? Bied vanaf 80!
Grafiek (handgesigneerd)

Hugo Claus - Jaski Art Catalogus - gesigneerde zeefdruk + boek in linnen kaft kopen? Bied vanaf 80!Hugo Claus - Jaski Art Catalogus - gesigneerde zeefdruk + boek in linnen kaft kopen? Bied vanaf 80!Hugo Claus - Jaski Art Catalogus - gesigneerde zeefdruk + boek in linnen kaft kopen? Bied vanaf 80!Hugo Claus - Jaski Art Catalogus - gesigneerde zeefdruk + boek in linnen kaft kopen? Bied vanaf 80!Hugo Claus - Jaski Art Catalogus - gesigneerde zeefdruk + boek in linnen kaft kopen? Bied vanaf 80!Hugo Claus - Jaski Art Catalogus - gesigneerde zeefdruk + boek in linnen kaft kopen? Bied vanaf 80!Hugo Claus - Jaski Art Catalogus - gesigneerde zeefdruk + boek in linnen kaft kopen? Bied vanaf 80!Hugo Claus - Jaski Art Catalogus - gesigneerde zeefdruk + boek in linnen kaft kopen? Bied vanaf 80!Hugo Claus - Jaski Art Catalogus - gesigneerde zeefdruk + boek in linnen kaft kopen? Bied vanaf 80!Hugo Claus - Jaski Art Catalogus - gesigneerde zeefdruk + boek in linnen kaft kopen? Bied vanaf 80!Hugo Claus - Jaski Art Catalogus - gesigneerde zeefdruk + boek in linnen kaft kopen? Bied vanaf 80!Hugo Claus - Jaski Art Catalogus - gesigneerde zeefdruk + boek in linnen kaft kopen? Bied vanaf 80!Hugo Claus - Jaski Art Catalogus - gesigneerde zeefdruk + boek in linnen kaft kopen? Bied vanaf 80!Hugo Claus - Jaski Art Catalogus - gesigneerde zeefdruk + boek in linnen kaft kopen? Bied vanaf 80!
  • Hugo Claus (1929-2008)
Type kunstwerkGrafiek (handgesigneerd)
StijlExpressionistisch
OnderwerpTekst
IngelijstNiet Ingelijst
Afmetingen28 x 27 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Oplage2/25 HC

Gesigneerde zeefdruk van Hugo Claus + boek in originele linnen kaft. Nummer: 2/25 HC. De zeefdruk zit in een catalogus van Jaski Art Gallery. Deze prachtige uitgave van Jaski Art Gallery wordt zelden aangeboden inclusief de linnen kaft. Met tekstbijdragen van Jan Hoet en Cees Nooteboom.

Afmetingen blad: H28 x b27cm. Afmetingen voorstelling: H20 x b21cm. Het werk is rechts onderaan met potlood, gesigneerd door de kunstenaar.  De authenticiteit van het, aangeboden werk, wordt volledig gegarandeerd. Een certificaat van echtheid kan, op aanvraag, worden gemaild.

Het werk van Claus is divers van karakter. De auteur mengt het tragische, verhevene, klassieke met het banale, burleske en obscene. Terugkerende thema's zijn: de liefde voor de moeder, de haat tegen de (afwezige) vader, seksualiteit, het schuldgevoel door het katholieke geloof en Vlaanderen in en na de oorlog.

Claus publiceerde onder het pseudoniem Dorothea van Male de roman Schola nostra (1971). Hij gebruikte ook de pseudoniemen hugo c. van astene[1], Anatole Ghekiere[2], Jan Hyoens[3], Thea Streiner[3] en mogelijk ook Conny Couperus[4].

In 1983 publiceerde hij Het verdriet van België, waarin hij in de vorm van een familiekroniek vol autobiografische feiten, zoals steeds gelardeerd met surrealistische toetsen, de politiek-sociale verhoudingen in België beschrijft en op zoek is naar de wortels van de collaboratie van kleinburgers in een provincienest tijdens de Tweede Wereldoorlog. Tegelijk is de roman een Bildungsroman van een literair begaafde en vroegrijpe jongen en een sleutelroman over een Vlaamse middenstand uit de beschreven periode. Claus was een speler, zowel letterlijk bij kaartspel, poker en pietjesbak, als met zijn medium literatuur en zijn lezer. Hoe toegankelijk en ogenschijnlijk simpel zijn werk ook is, schepte hij er verhuld plezier in om dubbele bodems en cryptische verwijzingen in zijn werk te verweven. Hij was opgetogen toen hij mocht ondervinden dat een universitair geschoold literatuurwetenschapper hem hierbij op de hielen zat: Paul Claes, die met zijn essays 'De Mot zit in de mythe' en 'Claus-reading' (1984) aandacht besteedde aan dit gegeven en daarmee een dimensie toevoegde aan de Claus-studie.

De zeefdruk is in zeer goede staat. Boek laat een klein beetje "los" in het midden. Zie laatste foto.
Prijs> 10KG of groter dan 1,00 x 0,50 meter
Binnen Nederland € 12,95

Hugo Claus (1929-2008)

Belgisch Belgisch Alle items van deze kunstenaar (4)

Geplaatst door  KiewitKunst
1556 verkochte items
Alle items van deze verkoper (559)
27 cm
28 cm

Objectlocatie'S-GRAVENZANDE,  Nederland
Starttijd1-4-2020 om 15:29
Eindtijd13-4-2020 om 19:16